УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Духівник Мукачівського Свято-Миколаївського жіночого монастиря став архієреємУ неділю, 23 грудня, Предстоятель Української Православної Церкви очолив Божественну літургію у Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври. Йому співслужили митрополит Лу­ганський і Алчевський Іоанникій, архієпископи Він­ницький і Могилів-Подільський Симеон, Вишго­родський Павло, Бі­лоцерківський і Богуславський Митрофан, єпископи Сєверодонецький і Старобільський Агапіт, Олександ­рійський і Світловодський Пантелеймон, Хотинський Мелетій, Бориспільський Антоній, Ніжинський і Ба­туринський Іриней, Івано-Франківський і Коломийський Пантелеймон, Кременчуцький і Хорольський Євлогій, Переяслав-Хмельницький Олександр.

За богослужінням собор архієреїв висвятив архімандрита Феодора (Мамасуєва) у єпископа Мукачівського і Ужгородського.

Нагадаємо, що Священний Синод УПЦ на останньому засіданні, 21 грудня, звільнив Преосвященного Марка, архієпископа Хустського і Виноградівського, який тимчасово керував Мукачівською єпархією, від управління нею. А цю посаду визначено обіймати клірику Мукачівської єпархії архімандриту Феодору.

Під час Літургії владика Феодор звершив свою першу хіротонію - у сан священика був висвячений секретар Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ диякон Валерій Кравець.

Після богослужіння Блаженніший Митрополит Володимир звернувся до єпископа Феодора зі словом настанови та вручив йому архієрейський жезл. А останній закликав на присутніх своє перше благословення у новому сані.

Напередодні, 22 грудня, у предстоятельській резиденції Блаженнішого Владики, що у Києво-Печерській Лаврі, відбувся чин наречення архімандрита Феодора (Мамасуєва) у єпископа Мукачівського.

Наприкінці церемонії отець Феодор виголосив «Слово при нареченні», у якому, зокрема, попросив Предстоятеля та єпископів молитов про те, щоб достойно звершувати своє архіпастирське служіння.

«Стоячи перед вами, я звертаюся із сугубим молінням: коли Господь сподобить мене через покладання ваших рук прийняти повноту архієрейської благодаті, піднесіть ваші молитви, щоб наш Великий Бог і Отець не залишив мене без Своєї милості, щоб, з честю виконуючи своє високе й разом із тим многотрудне служіння, я був гідний цієї великої благодаті та зберіг її цілою й неушкодженою до кінця днів моїх», - сказав новопоставлений єпископ.

Після цього Блаженніший Владика окропив ставленика святою водою та закликав на нього своє архіпастирське благословення.

Єпископ Феодор народився у 1966 році у місті Самбір Львівської області. 1989 року прийняв чернечий постриг у Троїце-Сергієвій Лаврі з ім'ям Феодор - на честь священомученика Феодора, архієпископа Олександрійського. У 1990 році, з благословення Святішого Патріарха Олексія, був направлений до Мукачівського Свято-Миколаївського жіночого монастиря. У травні 1996 року був возведений у сан архімандрита Блаженнішим Володимиром Митрополитом Київським і всієї України. З 1997-го - духівник Мукачівського Свято-Миколаївського жіночого монастиря. У цій святій обителі він трудився до дня обрання його єпископом Мукачівським і Ужгородським.

Максим Сидоренко   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com