УКР РУС ENG 
   

У Києво-Печерській Лаврі відбулися збори духовенства Київської єпархіїСьогодні, 26 грудня, у Києво-Печерській Лаврі відбулися збори духовенства Київської єпархії під головуванням Блаженнішого Митрополита Володимира. У заході також взяли участь керуючий справами Української Православної Церкви архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан, завідуючий канцелярією Київської Митрополії єпископ Бориспільський Антоній, секретар Предстоятеля УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, благочинний храмів міста та секретар Київської Митрополії протоієрей Віталій Косовський.

На початку свого виступу Правлячий Архієрей Київської єпархії - Блаженніший Митрополит Володимир звернувся до присутніх із вітальним словом.

«Дорогі отці й браття, - сказав він, - Я радий бачити вас у нашій святій Лаврі, де ми зібралися, щоб провести останні в цьому році єпархіальні збори. Мені хотілося б, щоб вони були дійсно корисною й сердечною бесідою між нами».

Далі Предстоятель надав слово архієпископу Білоцерківському і Богуславському Митрофану, який розповів про події, що відбулися цього року, і навів деякі статистичні дані.

Окремо владика Митрофан торкнувся теми Архієрейського Собору, засідання якого пройшло 21 грудня нинішнього року, і звернув увагу присутніх на його ключові рішення. Мова йде про внесення змін і доповнень у нині діючий Устав УПЦ, розгляд справи єпископа Іполита (Хилька), якого рішенням Священного Синоду від 14 грудня було зараховано в заштат і діяльність глави Союзу православних громадян України Валерія Каурова, визнану Собором антицерковною.

Після цього Блаженніший Владика навів деякі статистичні дані по очолюваній ним Київській єпархії, що на сьогодні складається з 21 благочиння; 8 з них розташовані у місті Києві, інші 13 - на території області.

Далі Митрополит Володимир освітив ряд насущних проблем, що стоять сьогодні перед Українською Православною Церквою.

У першу чергу Архіпастир відзначив важливість зв'язку священика з віруючими.

«Ми можемо скористатися доброю можливістю наблизитися до своїх парафіян, тримати їх у курсі подій, що відбуваються в Церкві та світі, - це запорука прихильності приходу до вас, як до настоятелів».

Також Першосвятитель зазначив, що церковні Таїнства повинні звершуватися з благоговінням і згідно з церковним уставом. Ще Блаженніший Владика нагадав про те, що духовний пастир має постійно вдосконалитися, поповнюючи свій запас знань.

Актуальним залишається питання про організацію бібліотек при храмах. Він вказав на необхідність облаштування й організації на парафіях хоча б невеликих читальних залів.

Після цього Предстоятель відповів на запитання духовенства.

Крім цього, Блаженніший Митрополит Володимир зазначив, що благочинним храмів міста Києва залишається протоієрей Віталій Косовський. Архіпастир подякував архієпископу Білоцерківському і Богуславському Митрофану за виконану роботу по управлінню храмами Київської області та повідомив, що відтепер цю діяльність буде здійснювати Преосвященний Олександр, єпископ Переяслав-Хмельницький.

На завершення Його Блаженство привітав усіх із наступаючими святами й побажав духовенству Божої допомоги в трудах на ниві Христовій.

Максим Сидоренко   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com