УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир передав Інституту літератури імені Тараса Шевченка унікальні книги з власної колекціїУ п'ятницю, 28 грудня, Блаженніший Митрополит Володимир у своїй предстоятельскій резиденції, що у Києво-Печерській Лаврі, прийняв заступника директора Інституту літератури імені Тараса Шевченка з наукової та видавничої роботи Сергія Кальченка, президента Української асоціації видавців та книгоросповсюджувачів, голову експертної комісії Національної ради з питань культури і духовності при Президентові України Олександра Афоніна, а також директора видавництва «Мистецтво» Ніну Прибєгу.

Гості привітали Архіпастиря з наступаючими святами та подарували йому декілька унікальних книжок.

Сергій Кальченко - академічне видання творів Тараса Шевченка, Олександр Афонін -нову збірку власних віршів «Дзеркало душі» та академічне видання російсько-українського словника, а Ніна Прибєга - останні фоліанти, що були підготовлені видавництвом «Мистецтво».

Блаженніший Владика, у свою чергу, передав до фонду Інституту літератури раритетні книги зі своєї приватної колекції. Серед них:

Г. Квітка-Основ'яненко «Малороссийския повести, разказываемые Г. Основ'яненком» (1841 р.),

Марко Вовчок «Народні оповідання» (1902 р.),

І. Котляревський «Вергілієва Енеїда» українською мовою (1878.),

Б. Грінченко «На новий шлях» (1912 р.), та його твір «Про пустині» (1908 р),

Леся Українка «У пущі» (1926 р.),

збірка поезій О. Кобця «Ряст» (1913 р.),

П. Петраченко «История русской литературы» (1861 р.),

О. Корнійчук «Про виконання СБПУ постанови ЦК ВКП (б) про журнали "Звезда" і "Ленінград"» (1947 р.).

Сергій Кальченко подякував Предстоятелю нашої Церкви за передані книги, та передав йому письмову подяку від директора Інституту літератури імені Тараса Шевченка пана Миколи Григоровича Жулинського за вагомий внесок Митрополита Київського і всієї України у справу розвитку Інституту.


Пропонуємо вашій увазі текст подячного листа:

ЙОГО БЛАЖЕНСТВУ,
БЛАЖЕННІШОМУ ВОЛОДИМИРУ,
МИТРОПОЛИТУ КИЇВСЬКОМУ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ,
ПРЕДСТОЯТЕЛЮ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ


Ваше Блаженство!

Інститут літератури імені Т.Г. Шевченка Національної академії наук України висловлює Вам найщирішу подяку за подаровані Вами рідкісні видання творів Тараса Шевченка та інші надзвичайно цінні друковані наукові праці видатних вчених (всього 42 одиниці), що поповнять наукову бібліотеку нашого Інституту і будуть зберігатися, як окрема Ваша книжкова колекція.

Ваш щедрий дарунок започаткував створення фонду рідкісних видань, які стануть основою книгозбірні «Шевченківського дому», будівництво якого розпочнеться в Києві згідно з Указом Президента України і завершиться до 200-річчя від народження Т.Г. Шевченка. Сподіваємося на поповнення Вашої персональної книжкової колекції в Інституті літератури новими надходженнями із Вашого приватного зібрання.


Бажаємо Вам веселих Різдвяних свят і Нового року!
Із вдячністю,


Директор інституту
літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України
академік НАН України
М.Г. Жулинський

флешки с логотипом

 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com