УКР РУС ENG 
   

Відбулися збори благочинних Київської єпархіїЗбори благочинних Київської єпархії відбулися 31 січня в Синодальному залі Київської Митрополії. Розпочав роботу засідання Блаженніший Митрополит Володимир. У своєму вступному слові він окреслив коло питань, що хвилюють його, як Главу Української Православної Церкви, і як єпархіального архієрея - керуючого Київської єпархії.

«Проблеми одні й ті самі, - сказав Блаженніший Владика. - Дати сьогодні нашим людям те, що ми повинні пропонувати як служителі Церкви, як священнослужителі. Це важливість і заохочення проповіді Святого Євангелія, та благодать істини, яку ми перейняли від святих апостолів, від Христа Спасителя. Саме через це священик повинен бути серед народу Божого, проповідувати, у вірі і благочесті звершувати Святі Таїнства, освячувати цими Таїнствами віруючий народ».

Київська єпархія складається з дванадцяти благочинних округів. Це приблизно півтисячі парафій і тринадцять монастирів, а також духовні академія та семінарія.

Блаженніший Владика Володимир також наголосив на необхідності активізації місіонерського служіння в парафіях і розширення мережі недільних шкіл. Він окреслив основні завдання, які стоять сьогодні перед священнослужителями.

У ході засідання, яке продовжило свою подальшу роботу під головуванням секретаря Предстоятеля Української Православної Церкви єпископа Переяслав-Хмельницького Олександра, до компетенції якого Митрополитом Володимиром було віднесено адміністрування Київської єпархії, розглядали найрізноманітніші питання, що стосуються практичної діяльності пастирів.

Зокрема, йшлося про підвищення дисциплінарної відповідальності кліриків, про проблеми, з якими на місцях стикаються у своєму повсякденному служінні пастирі. Це питання канонічного та юридичного характеру.

Для систематизації структури Київської єпархії було вирішено утворити Єпархіальну раду, яка б вирішувала всі нагальні питання та приймала звіти про діяльність благочинних округів. Було обрано секретаря Київської єпархії, головною функцією якого буде допомога вікарному єпископу у звершенні адміністративної діяльності. На цю посаду призначено благочинного Васильківського округу протоієрея Андрія Гоєнка. Ухвалено рішення про створення єпархіальних відділів - єпархіальних структурних одиниць за зразком Синодальних відділів УПЦ.

Учасники зібрання ухвалили рішення про вдосконалення системи розповсюдження православних періодичних видань. Найближчим часом також планується випуск Київської єпархіальної газети, яка висвітлюватиме події з життя парафій Київщини. Було заслухано інформацію ректора Київських духовних шкіл єпископа Бориспільського Антонія та завідувача відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ ігумена Кирила (Говоруна). Благочинні мали можливість поставити запитання та отримати на них компетентні відповіді.
Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com