УКР РУС ENG 
   

ЖИТОМИР. Блаженніший Митрополит Володимир з архіпастирським візитом відвідав Житомирську єпархіюУ неділю, 3 лютого, Предстоятель Української Православної Церкви з архіпастирським візитом відвідав Житомирську єпархію, де у її головному місті освятив відреставрований Свято-Володимирський приділ Спасо-Преображенського кафедрального собору. Його Блаженству співслужили архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Гурій, єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, духовенство собору та клірики інших храмів міста.

У новоосвяченому приділі Блаженніший Митрополит Володимир звершив Божественну літургію.

За богослужінням також молилася голова Житомирської міської ради Віра Шелудченко.

«Ми з вами сьогодні найщасливіші люди на землі, - сказав Блаженніший Владика, звертаючись до віруючих після богослужіння. - Якраз у цей великий спасительний момент ми сподобилися уже вкотре вести бесіду із Самим Богом, Його Пречистою Матір'ю, з усіма небожителями.

Сердечно вітаю вас зі святом, яке творить милість Господня щодо нас. Бог любить нас, завжди наставляє на правду та істину, незалежно від того, як ми поводимося, оскільки Він не може чинити по-іншому зі Своїм створінням. Спаситель сприяє тому, щоб ми примирилися із совістю та наслідували те Царство, яке вже наслідували багато святих угодників - наших співвітчизників.

Бажаю, щоб Милосердний Господь був з усіма вами у житті, у ваших вчинках, у ваших судженнях, у вашому хрестонесінні. Нехай наша нинішня коротка бесіда з Богом дійде до небес і буде для нас корисною та спасительною».

На згадку про свій приїзд і в знак безперервної спільної молитви Архіпастир подарував громаді храму образ Пресвятої Трійці та нагородив церковними орденами тих, хто потрудився у справі відродження цього приділу кафедрального собору. Зокрема, настоятель собору протоієрей Стефан Пиріг був нагороджений орденом рівноапостольного князя Володимира ІІІ ступеня, секретар єпархії архімандрит Олексій (Овсянніков) - ювілейним орденом «Харківський собор - 15 років», начальник Головного управління ДАІ у Житомирській області Володимир Недільський і його заступник Петро Блежівський - орденами преподобного Іллі Муромця ІІІ ступеня.

Своєю чергою архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Гурій подякував Предстоятелю за візит і попросив його й надалі опікуватися цією парафією.

«Цього святкового дня хочу сердечно подякувати та низько вклонитися Вам, Ваше Блаженство, за труди, які Ви понесли сьогодні, відгукнувшись на запрошення та прибувши до нашого міста, щоб звершити освячення Свято-Володимирського приділу Спасо-Преображенського кафедрального собору. Ми завжди підносимо свої молитви до Милосердного Бога, щоб Він зміцнив Вас у високому першосвятительському служінні на багато років. Нехай Господь зберігає Вас і надалі для нашої Святої Церкви. Многая Вам і благая літа».

Єпископ Гурій подарував Предстоятелю Української Православної Церкви книги місцевого видавництва, присвячені святим Житомирщини, постраждалим за віру Христову.

Свято-Володимирський приділ був освячений після проведення у ньому реставраційних робіт, що тривали протягом півтора року. Також слід зазначити, що в минулому, до зруйнування, він був освячений на честь святого благовірного князя Олександра Невського.

Максим Сидоренко
Фото Костянтина Дмитренка

ФОТОЛІТОПИС

Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com