УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. У день свята Стрітення Господнього Блаженніший Митрополит Володимир очолив Божественну літургію у Трапезному храмі Києво-Печерської ЛавриУ п'ятницю, 15 лютого, в день великого свята Стрітення Господнього, Блаженніший Митрополит Володимир очолив Божественну літургію у Трапезному храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Його Блаженству співслужили намісник обителі архієпископ Вишгородський Павел, ректор Київських духовних академії і семінарії єпископ Бориспільський Антоній і секретар Предстоятеля єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр.

Перед початком богослужіння Блаженніший Владика звершив традиційний щорічний постриг у читці вихованців випускного курсу Київської духовної семінарії.

Обов'язки читця полягають у тому, щоб читати у храмі Святе Письмо. Звершуючи чин, на ставленикові постригають волосся, покладають на нього малу фелонь, після чого йому дається читання уривку з книги Апостола. Хрестоподібне вистриження волосся знаменує початок цілковитого пожертвування себе служінню Богові. Мала фелонь, яку одягають на читця, є символом початку священства і означає посвяту ставленика в служіння Богові і обов'язковість прийняти в майбутньому священний сан. Після молитви архієрея читець читає частину Апостола на знак того, що першорядним його обов'язком є читання Святого Письма.

В архіпастирському слові, звертаючись до нових читців, Предстоятель наголосив на особливій важливості свята Стрітення:

«Праведному Симеону було обіцяно, що він не помре, доки не побачить Христа Спасителя. На сороковий день після Різдва Христового Матір Божа Пречиста Діва Марія, за старозавітним звичаєм, принесла Своє Божественне Дитя до храму. На цей час у церкві перебував старець Симеон. Він впізнав Христа Спасителя, взяв Його на руки і промовив чудову молитву, яку ми й донині повторюємо: «Нині відпускаєш раба Твого, Владико... з миром».

Можливостей зустрітися з Богом - безліч. Вони даються нам як запорука милості Божої, неминучої останньої та найрішучішої зустрічі після смерті, у житті вічному. Заради цієї останньої зустрічі Свята Церква кличе, слово Боже вчить, досвід християнського життя підтверджує необхідність якомога частіше зустрічатися з Богом у цьому житті. Про цю неминучу зустріч потрібно пам'ятати, до неї слід готуватися. Можна в цьому світі свідомо чи несвідомо нехтувати зустрічами з Богом, але та, остання, не залежить ані від нашого бажання, ані від нашої готовності».

За богослужінням Першосвятитель звершив священицьку хіротонію диякона Василія Мокрицького, який донедавна ніс іподияконський послух у Блаженнішого Митрополита Володимира.

Наприкінці Літургії єпископ Антоній звершив чин освячення свічок. Звичай святити свічки на свято Стрітення прийшов у Православну Церкву в ХVII столітті. Стрітенські свічки зберігаються весь рік і запалюються під час домашньої молитви.

Максим Сидоренко
Фото Максима БрусникиКоментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com