УКР РУС ENG 
   

РІВНЕ. Предстоятель УПЦ очолив урочистості з нагоди 55-річчя архієпископа Рівненського і Острозького ВарфоломіяУ неділю, 2 березня, Предстоятель Української Православної Церкви з архіпастирським візитом відвідав Рівненську єпархію, де відбулися урочистості з нагоди 55-річчя архієпископа Варфоломія. Блаженніший Митрополит Володимир очолив Божественну літургію у храмі на честь Різдва Христового Городоцького Свято-Миколаївського жіночого монастиря.

Його Блаженству співслужили митрополити Одеський і Ізмаїльський Агафангел, Луцький і Волинський Нифонт, Донецький і Маріупольський Іларіон; архієпископи Люблінський і Холмський Авель (Польська Православна Церква), Рівненський і Острозький Варфоломій, Овруцький і Коростенський Віссаріон, Львівський і Галицький Августин, Вінницький і Могилів-Подільський Симеон, Полтавський і Миргородський Пилип; єпископи Брестський і Кобринський Іоанн (Білоруський Екзархат РПЦ), В'яземський Ігнатій (Руська Православна Церква), Васильківський Лука, Горлівський і Слов'янський Митрофан, Макіївський Варнава, Володимир-Волинський і Ковельський Никодим, Шепетівський і Славутський Володимир, Переяслав-Хмельницький Олександр.

На богослужінні молилися також представники обласної влади, серед яких губернатор Рівненщини Віктор Матчук.

Під час Літургії Блаженніший Владика удостоїв ювіляра високої церковної нагороди - ордена Нестора Літописця І ступеня.

В архіпастирському слові, основною темою якого був Страшний Суд, Предстоятель наголосив:

«За тиждень до Великого посту Церква нагадує нам про Страшний Суд. Це не вигадка для залякування, а невідворотне майбутнє, про що свідчить Господь Ісус Христос, наш Спаситель і праведний Суддя.

Дослухаймося ж до голосу Святої Церкви, давайте перейдемо зі стану легковажності до тверезості, згадавши, що є Божий Суд і нас чекає праведний Суддя.

Ніхто з нас не знає, коли настане наша остання година і коли ми зустрінемося з Богом, проте кожен достеменно знає, що година ця неминуча. Тож нам не залишається нічого, як тільки сподіватися на милість Господню і разом із псалмоспівцем Давидом благати Його: "Помилуй нас, Боже, милістю Твоєю"».

Наприкінці Божественної літургії Першосвятитель привітав архієпископа Варфоломія з ювілеєм і подарував йому ікону Божої Матері. У вітальному слові Архіпастир зазначив:

«Вітаю Вас із цим святим моментом, коли ми звершили найсвятіше Таїнство на землі - Таїнство Святої Євхаристії. Це Таїнство приносить нам просвітлення й освячення, бо Господь пролив Свою кров, щоб живити нас у цьому житті та в житті майбутньому.

Я сердечно вітаю Вас, владико Варфоломію, з ювілеєм і зичу Вам від усієї повноти Української Православної Церкви душевного миру, здоров'я та спасіння. Бажаю, щоб ті блага, які Ви спрямовуєте на проповідь Святого Євангелія, на служіння Святій Церкві, процвітали й міцніли, і щоб Вас Господь не лишав у жодних складних і скорботних обставинах, щоб завжди був з Вами і благословляв Вас.

Ви досить молода людина, але маєте величезний досвід роботи в служінні Церкві, і це похвально.

Я дякую Вам за Ваші труди, які понесли і несете в цих святих місцях. Це служіння непросте. Нехай милосердний Господь помножить Ваші літа, дарує духовну силу, щоб Ви могли віддавати все тим, хто до Вас приходитиме. Нехай завжди буде з Вами мир і благополуччя».

У свою чергу архієпископ Варфоломій подякував Митрополиту Володимиру за високу нагороду, за позитивну оцінку праці, а найбільше - за святі молитви, які були піднесені разом із віруючим народом єпархії. Також святитель побажав Блаженнішому Владиці доброго здоров'я, щастя, благополуччя і багато років «право правити слово Божественної істини».

Крім того, ювіляр прийняв вітання від іноземних гостей. Зокрема, архієпископ Люблінський і Холмський Авель передав вітання від Предстоятеля та єпископата Польської Православної Церкви та вручив орден святої рівноапостольної Марії Магдалини ІІ ступеня; єпископ Брестський і Кобринський Іоанн привітав від імені Патріаршого Екзарха всієї Білорусі митрополита Мінського і Слуцького Філарета та подарував ікону мученика Афанасія, ігумена Брестського; єпископ В'яземський Ігнатій привітав владику Варфоломія від імені голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків Руської Православної Церкви митрополита Смоленського і Калінінградського Кирила та подарував знаки єпископського достоїнства - панагію та хрест.

Предстоятель прибув до святої обителі в суботу, 1 березня, де його хлібом-сіллю зустріла настоятелька ігуменя Михаїла (Заєць) із сестрами та вихованками регентського училища, що діє при монастирі.

Після прибуття Митрополит Володимир молитовно вклонився головній святині обителі - Козельщанській іконі Божої Матері «Милосердна», яка у 2000 році була передана у дар монастирю Свято-Успенською Києво-Печерською Лаврою.

Після цього Архіпастир звернувся до віруючих із словом, у якому зазначив: «Господь зібрав нас сьогодні, щоб разом творити молитву, прославляючи Бога, дякуючи за всі благодіяння і просячи надалі Його милосердя та благодаті. Нехай Сама Пречиста донесе наші молитви до престолу Всевишнього і Господь пошле всім нам Своє благовоління. Благословення Господнє нехай перебуває з нами сьогодні і навіки».

Максим Сидоренко
Фото Максима Брусники

ФОТОЛІТОПИС
Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com