УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. На початку Великого посту Блаженніший Митрополит Володимир попросив пробачення у віруючих9 березня, у Прощену неділю, у Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври Предстоятель Української Православної Церкви звершив вечірню з чином прощення, а також благословив віруючих на початок Великого посту. Його Блаженству співслужили намісник монастиря архієпископ Вишгородський Павел, єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, насельники обителі та викладачі Київських духовних шкіл у священному сані.

Наприкінці богослужіння Блаженніший Владика звершив молитовне послідування на початок Святої Чотиридесятниці.

Після вечірні Першосвятитель звернувся до присутніх із архіпастирським словом - розповів про духовне значення Великого посту для кожного християнина.

«Великий піст, у період якого ми вступаємо, є часом покаяння і наближення до нашої земної і небесної Пасхи — нашого позбавлення, до Царства Небесного, - відзначив він. - Це період покаяння і очищення. Без покаяння немає очищення, а без очищення немає спасіння. Покаянням виправдався митар, отримала прощення грішниця, воно відкрило розсудливому розбійнику райські двері; покаянням апостол Петро, який відрікся від Спасителя світу, був відновлений в апостольській гідності… Усвідомлюючи це, підійдемо до відповідального моменту в нашому житті. Вирвемо зі свого серця усілякі образи, від душі пробачимо наших ближніх і дальніх — і тоді простить нас Бог».

Після слів настанови Архіпастир, від себе особисто, попросив пробачення у віруючих: «Я, як ваш недостойний слуга і грішний архієрей, прошу у вас прощення за всі мої вольні і невольні гріхи. Простіть мене, грішного».

Насамкінець, усі віруючі, що зібралися цього вечора у Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври, взяли благословення у Митрополита Володимира та отримали іконочки Христа Спасителя.

Фото Максима Брусники
ФОТОЛІТОПИС


Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com