УКР РУС ENG 
   

УКРАЇНА―США. Митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій представляв Українську Православну Церкву на церемонії відспівування Першоієрарха РПЦЗ митрополита ЛавраУ п'ятницю, 21 березня, у Свято-Троїцькому монастирі міста Джорданвілль (США) відбувся похорон Першоієрарха РПЦЗ митрополита Лавра, повідомляє агентство РІА Новини. Митрополит Східно-Американський і Нью-Йоркський був похований в усипальниці храму, де покоїться його духовний наставник ― митрополит Філарет.

Очолив чин поховання митрополит Крутицький і Коломенський Ювеналій.

Похорону Першоієрарха РПЦЗ передувала церемонія відспівування, що тривала впродовж дня. У ній взяли участь 14 архієреїв і 40 священнослужителів, а попрощатися з митрополитом Лавром приїхали сотні православних з усієї території США.

З благословення Блаженнішого Митрополита Володимира Українську Православну Церкву на цій події представляв постійний член Священного Синоду УПЦ митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій.

Він зачитав Слово-співчуття, направлене Митрополитом Володимиром першому заступнику Голови Архієрейського Синоду Руської Закордонної Церкви архієпископу Сіднейському і Австралійсько-Новозеландському Іларіону.
 
Пропонуємо вашій увазі повний текст Звернення Блаженнішого Митрополита Володимира:

 
ЙОГО ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕНСТВУ
ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕННІЙШОМУ ІЛАРІОНОВІ,
АРХІЄПИСКОПУ СІДНЕЙСЬКОМУ І АВСТРАЛІЙСЬКО-НОВОЗЕЛАНДСЬКОМУ,
ПЕРШОМУ ЗАСТУПНИКУ ГОЛОВИ АРХІЄРЕЙСЬКОГО СИНОДУ
РУСЬКОЇ ЗАКОРДОННОЇ ЦЕРКВИ

 
Ваше Високопреосвященство!

Сьогодні ми проводжаємо в останню путь великого архіпастиря, Мойсея російського зарубіжжя, який привів розподілений сущий народ Божий до єдності з Матір'ю-Церквою.

Господь судив блаженноспочилому жити в непростий час. З юності возлюбивши Христа, він відрікся від суєти мирської і повністю присвятив себе Господу. Ні бурі житейські, ні військове лихоліття не похитнули його бажання служити Богові. Опинившись далеко від Батьківщини, він не зрадив своєму покликанню, а прийняв ангельський образ і благодать священства на чужині, де й прожив усе своє життя, служачи Господу «на всіх місцях царювання Його» (Пс. 102, 22).

Бачачи вірність у малому рабі Своєму (Мф. 25, 21), Господь поставив його архіпастирем тих Своїх чад, які змушені були відмовитися від Батьківщини, але не відмовилися від Церкви. Як добрий пастир, пріснопам’ятний владика Лавр докладав усі зусилля для того, щоб подолати виниклий у Руській Православній Церкві, у зв'язку з відомими історичними подіями, розподіл, навіть якщо по-людськи це часом здавалося неможливим. Відновлення єдності Руської Православної Церкви було справою всього його життя, і Господь сподобив його дожити до цієї жаданої події. «Нині одпускаєш раба Твого, Владико, по слову Твоєму з миром, яко видять очі мої...», ― ці слова молитви праведного Симеона Богоприїмця якомога краще відображають підсумок життя блаженноспочилого.

Приклад його архіпастирського служіння, спрямованого на відновлення та збереження єдності Церкви, надихає й страждаючу від розколів Православну Церкву в Україні, святині якої так любив Владика. Його шлях розпочався в монастирі преподобного Іова Почаївського в Ладомирові. Любов до цього святого він проніс через усе своє життя й ніколи не втрачав можливості помолитися як біля мощей преподобного Іова на горі Почаївській, так і біля мощей преподобних Києво-Печерських. З духовною радістю й водночас тихим смутком ми згадуємо ті дні, коли відразу після відновлення Євхаристичної єдності між нашими Церквами владика Лавр прибув на святу землю Київської Русі, щоб розділити з нами радість спілкування навколо Чаші Христової. Цього року ми знову сподівалися побачити дорогого побратима в нашому стольному граді Києві ― у другому Єрусалимі, але Господь судив інакше, забравши його в Єрусалим Небесний.

Ми завжди будемо молитовно пам'ятати про дорогого нашому серцю Владику. Віддаючи останнє цілування блаженноспочилому братові нашому Лавру, молимося, щоб Господь упокоїв його в оселях праведних. Вічна й блаженна йому пам'ять!
 

Володимир,
Митрополит Київський і всієї України,
Предстоятель Української Православної Церкви

Фото з Інтернет-порталу «Патриархия.ru»

 
ФОТОЛІТОПИС


Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com