УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир звершив Божественну літургію в день свята Собору преподобних Києво-ПечерськихУ неділю, 23 березня, у день свята Собору преподобних Києво-Печерських, Предстоятель Української Православної Церкви звершив Божественну літургію в Трапезному храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Його Блаженству співслужили митрополити Дніпропетровський і Павлоградський Іриней, Симферопольський і Кримський Лазар; архієпископи Тульчинський і Брацлавський Іонафан, Черкаський і Канівський Софроній, Миколаївський і Вознесенський Питирим, Житомирський і Новоград-Волинський Гурій, Тираспольський і Дубоссарський Юстініан, Вишгородський Павел; єпископи Конотопський і Глухівський Іннокентій, Бориспільський Антоній, Ніжинський і Батуринський Іриней, Переяслав-Хмельницький Олександр, а також насельники обителі у священному сані.

За Літургією також молився Надзвичайний і Повноважний Посол Російської Федерації в Україні Віктор Чорномирдін.

Під час богослужіння Блаженніший Митрополит Володимир, з нагоди свята, удостоїв ряд священнослужителів монастиря високих священицьких нагород. Серед нагороджених відзначимо керівника паломницького відділу Києво-Печерської Лаври ігумена Пимена (Дроздюка) – він був возведений у сан архімандрита.

Також за Літургією Блаженніший Владика звершив священицьку хіротонію помічника секретаря Київської Митрополії диякона Василія Бабича.

Після богослужіння відбувся хресний хід до Ближніх Печер. Тут, на монастирській площі, відбувся молебень перед іконою Собору преподобних Києво-Печерських, який також звершив Предстоятель Української Православної Церкви.

Потім Архіпастир звернувся до віруючих із словами настанови та привітав усіх зі святом.

«Сердечно вітаю вас із цим загальноцерковним і загальноправославним святом на честь великих подвижників і молитвеників - преподобних і богоносних отців наших Антонія, Феодосія та інших чудотворців Печерських, - сказав Митрополит Во-лодимир. - Нехай Господь, за молитвами цих святих мужів, покриє нас великою милістю, пробачить усі наші провинності і гріхи, а також допоможе знову йти світлою дорогою до Царства Небесного.

Ми найбагатші люди на землі, тому що маємо стільки молитвенників, які тут спочивають із ласки Божої, і віримо, що моляться за нас перед Богом. Нехай Господь пошле мир і злагоду нашому суспільству, нашим Церквам, кожній окремій людині; щоб опанували її серце спокій і надія, щоб Господь завжди був із нами, а де Всевишній - там слава, там радість, там перемога, там нормальне земне життя і вічне існу-вання з Богом».

Насамкінець, Блаженніший Митрополит Володимир окропив прихожан святою водою.

Максим Сидоренко
ФОТОЛІТОПИС
Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com