УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. У день Благовіщення Пресвятої Богородиці Блаженніший Митрополит Володимир звершив Божественну літургію в Києво-Печерській ЛавріУ понеділок, 7 квітня, у день свята Благовіщення Пресвятої Діви Марії, Предстоятель Української Православної Церкви звершив Божественну літургію у Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври. Йому співслужили намісник обителі архієпископ Вишгородський Павел, єпископи Бориспільський Антоній, Переяслав-Хмельницький Олександр, а також насельники монастиря у священному сані.

В архіпастирському слові, виголошеному під час богослужіння, Митрополит Володимир розповів про сутність і значення сьогоднішнього свята.

«Цей день сповнений радості, ― зазначив Першосвятитель. ― До радості закликає сьогодні Церква: "Благовісти, земле, радість велію, небеса, оспівуйте славу Божу!". Через Пречисту Діву Бог дарував світу радість, що ніколи не вичерпується, що відповідає всім запитам віруючого розуму й серця, освітлюючи шлях до Вічного Життя. Ось чому ми нині величаємо Пречисту Діву Марію, Богообрану Отроковицю, що дала плоть Сину Божому й зробила нас дітьми Божими».

Напередодні ввечері, 6 квітня, Всеношну у Трапезному храмі очолив намісник Лаври архієпископ Павел.

Сьогоднішнє свято присвячене згадуванню про звіщення архангелом Гавриїлом Діві Марії таємниці втілення від Неї Бога Слова. Сама назва свята передає основний його зміст, який полягає в тому, що цього дня Діві Марії прийшла блага звістка про зачаття й народження нею Богонемовляти Христа.

Максим Сидоренко
Фото Костянтина Дмитренка
ФОТОЛІТОПИС
Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com