УКР РУС ENG 
   

УКРАЇНА. Перебування делегації Константинопольського Патріархату в межах Української Православної ЦерквиУ понеділок, 19 травня, на запрошення Президента України Віктора Ющенка, до Києва прибула делегація Константинопольського Патріархату у складі митрополита Галльського Еммануїла, генерального секретаря Священного Синоду архімандрита Елпідофора (Ламбрініадіса) та священика Василія Папафанасіу.

В аеропорту «Бориспіль» делегацію зустрічали заступник голови Секретаріату Президента України Юрій Богуцький, ректор Київських духовних академії і семінарії єпископ Бориспільський Антоній, співробітники Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ священики Миколай Данилевич і Валерій Кравець. У резиденції Президента України гостей зустрічав керуючий справами УПЦ архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан, який також взяв участь в обіді з делегатами Константинопольської Православної Церкви.

Після відвідання Посольства Туреччини в Україні гості прибули до Києво-Печерської Лаври, де в супроводі архієпископа Митрофана та священика Миколая Данилевича вони побували на могилі братів Іпсіланті, в Успенському соборі та Трапезному храмі, а також у Ближніх печерах.

Потім гості були прийняті Предстоятелем Української Православної Церкви у своїй резиденції. У зустрічі з боку УПЦ також взяли участь керуючий справами УПЦ архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан, намісник Києво-Печерської Лаври архієпископ Вишгородський Павел, ректор Київських духовних академії і семінарії єпископ Бориспільський Антоній, голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ архімандрит Кирил (Говорун) і співробітник Відділу священик Миколай Данилевич. Під час бесіди було обговорено церковну ситуацію в Україні. Делегати наголосили, що, з точки зору Константинопольського Патріархату, в Україні існує лише одна повноцінна Православна Церква, яку очолює Блаженніший Митрополит Володимир. За їх словами, місія делегації Константинопольської Церкви в Україні полягає не в тому, щоб запропонувати готові рішення існуючих церковних проблем, а у вивченні ситуації, що склалася на сьогодні в міжцерковних відносинах. Наприкінці зустрічі та спільної вечері Блаженніший Митрополит Володимир вручив гостям цінні подарунки.

У вівторок, 20 травня, константинопольська делегація була прийнята Президентом України Віктором Ющенком.

У середу, 21 травня, поважні гості відвідали Львів. В аеропорту їх зустрічали представники місцевої влади, архієпископ Львівський і Галицький Августин, архімандрит Кирил (Говорун), священик Валерій Кравець. З Києва разом із делегацією прилетіли народний депутат України Петро Ющенко, заступник голови Секретаріату Президента України Юрій Богуцький та інші посадовці. Гості відвідали Свято-Георгіївський кафедральний собор Львівської єпархії, де їх привітав архієпископ Августин. Дякуючи за привітання, митрополит Галльський Еммануїл наголосив на своїй підтримці канонічної Церкви в Україні.

Він зазначив, що вирішення питань, пов’язаних із українськими церковними розколами, повинно здійснюватися у співпраці Московського і Константинопольського Патріархатів. Владика Еммануїл також передав архієпископу Августину привітання від Константинопольського Патріарха Варфоломія та вручив йому в подарунок панагію. Після цього у резиденції правлячого архієрея для гостей був влаштований обід, під час якого відбулося жваве обговорення сучасної релігійної ситуації в Україні. Серед присутніх, крім зазначених осіб, був також тимчасово виконуючий обов’язки голови Львівської облдержадміністрації Микола Кміть.

У четвер, 22 травня, вранці делегація Константинопольського Патріархату відбула до Туреччини. Від Української Православної Церкви в аеропорту «Бориспіль» її проводжали архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан і священик Валерій Кравець.


Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com