УКР РУС ENG 
   

УКРАЇНА. Блаженніший Митрополит Володимир з архіпастирським візитом відвідав Луганську єпархіюУ середу, 21 травня, розпочався дводенний архіпастирський візит Предстоятеля Української Православної Церкви до Луганської єпархії.

Близько 9-ї години ранку літак, на борту якого перебували Блаженніший Митрополит Володимир, ректор Київських духовних академії і семінарії єпископ Бориспільський Антоній, секретар Предстоятеля УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр та інші супроводжуючі особи, прибув в аеропорт Луганська. Архіпастиря урочисто зустрічали правлячий архієрей єпархії митрополит Луганський і Алчевський Іоанникій, єпископ Сєверодонецький і Старобільський Агапіт, губернатор Луганської області Олександр Антипов, мер Алчевська Володимир Чуб, а також інші представники місцевого духовенства та влади регіону.

Потім гості направилися в Луганську обласну державну адміністрацію, де пройшла зустріч Митрополита Володимира з представниками обласної та міської влади.

Голова Луганської облдержадміністрації Олександр Антипов, виступаючи на зустрічі, відзначив: «Сформована в регіоні практика конструктивних відносин між обласною державною адміністрацією та єпархіальними управліннями, органами влади на місцях і парафіями Української Православної Церкви повністю сприяє залученню жителів області до найбагатшого православного духовного досвіду, а духовенству надає необмежену можливість виконувати свою місію.

Глибоко переконаний, що наша спільна робота в цьому напрямку послужить справі зміцнення як Української Православної Церкви, віри нашого народу, так і української державності в цілому».

Після цього Митрополит Володимир звернувся до присутніх із вітальним словом.

«Хочу подякувати за добре ставлення регіональної влади до Церкви. Церква залишиться на своїх позиціях, вона веде суспільство й окремих особистостей не до партії, не до блоків, а за Христом, і ми віримо, що рано чи пізно наш народ, сьогодні невіруючий, стане віруючим і нестиме ідею Євангелія, щоб осяяти людей світлом Христовим», ― сказав Предстоятель. У своєму слові Митрополит Володимир також окреслив коло проблем, які на сьогодні є і всередині Церкви, і у відносинах із державою.

Наприкінці зустрічі Першосвятитель привітав Олександра Антипова зі святом Великодня й подарував великодню писанку, а також книги «Право правлячий слово істини» кандидата богослов'я Володимира Коцаби й «Українська Православна Церква ― 15 років соборності» видавництва офіційного сайту УПЦ і DVD-фільм «Дорогою віри» виробництва телерадіокомпанії «Глас». У свою чергу Олександр Миколайович подякував Владиці Володимиру за подарунки й на пам'ять про зустріч підніс Архіпастиреві срібну євхаристичну чашу, виготовлену луганськими майстрами.

Під час перебування в Луганську Блаженніший Владика відвідав Свято-Володимирський кафедральний собор. Тут Предстоятеля УПЦ очікувала численна паства. У храмі, звертаючись до віруючих, Архіпастир привітав усіх із святом Великодня й надав невелику настанову: «Сердечно вітаю вас зі святом Великодня Господнього. Воскресіння стало головною темою життя всіх, стало головною темою проповіді апостолів. Я бажаю, щоб Воскреслий Христос благословив кожну душу, кожного парафіянина цього собору й все місто і всю область, щоб Господь сподобив нас бути причасниками Великодня небесного в житті майбутньому».

У свою чергу митрополит Луганський і Алчевський Іоанникій подякував Блаженнішому Владиці від імені всіх присутніх за візит до єпархії та за першосвятительські молитви й побажав міцного здоров'я й багато років життя.

Відзначимо, що візит Митрополита Володимира приурочений до торжеств, які відбулися 22 травня в місті Алчевську з нагоди 200-річчя Свято-Миколаївського кафедрального собору.

Максим Сидоренко,
спеціально для ORTHODOX.ORG.UA

Фото Максима Брусники
ФОТОЛІТОПИС

Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com