УКР РУС ENG 
   

ЛУГАНСЬКА ОБЛАСТЬ. Предстоятель Української Православної Церкви відвідав місто АлчевськУ середу, 21 травня, після відвідання Луганська, Блаженніший Митрополит Володимир вирушив до міста металургів і коксохіміків ― Алчевськ. Біля в'їзду до міста Архіпастиря урочисто зустрічали мер Володимир Чуб, генеральний директор ВАТ «Алчевський металургійний комбінат» Тарас Шевченко, директор Алчевського коксохімічного заводу Валерій Кривоніс, духовенство, віруючі та жителі міста.
Увазі гостей був представлений невеликий театральний номер у виконанні учнів місцевої художньої школи.

Наприкінці зустрічі Блаженніший Владика звернувся до присутніх із вітальним словом: «Я зворушений вашим прийомом. Бажаю, щоб над цим містом і його жителями завжди було благословення Господнє. Сьогодні ввечері й завтра вранці ми молитимемося святителеві й чудотворцеві Миколаю, якого так любить і вшановує наш народ, щоб його молитвами Господь виявив над нами Свою милість і дав нам Своє благословення».

Протягом дня Архіпастир взяв участь у низці міських заходів.

Спочатку він відвідав Свято-Георгіївський храмовий комплекс міста Алчевська, де звершив закладку каменю у фундамент будинку майбутнього парафіяльного духовно-просвітницького центру. Потім Архіпастир звернувся до боголюбивої пастви з повчальним словом.

«Храм Божий ― це щастя для віруючої людини, яким потрібно дорожити, тому що життя земне дуже коротке й дається нам як школа, яка готує нас до вічного буття в Царстві Божому. Нехай Господь сподобить нас ще раз у нашому житті прославити Великдень Його Святого Воскресіння тут, на землі, і у Вічному Царстві невечірнього Великодня», ― сказав він.

Свято-Георгіївський храм Алчевська двохпрестольний. Нижній храм присвячений Всім святим, що в землі Руській просіяли. Він збудований у 2000 році. В основі проекту ― храм, розташований у французькому місті Женев’єв-Де-Буа. Церква великомученика Георгія задумана як храм- пам'ятник до 2000-річчя Різдва Христового та 55-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Храм возведений на пожертвування городян, імена яких викарбовані на мармурових плитах біля входу. Внутрішній розпис святині виконаний у традиційному канонічному стилі.

Крім того, Блаженніший Митрополит Володимир взяв участь у відкритті нового відділення для дітей-інвалідів при Алчевському територіальному центрі соціального обслуговування пенсіонерів і одиноких непрацездатних громадян. У церемонії відкриття також брали участь: заступник голови Луганської облдержадміністрації Юрій Хунов, мер Алчевська Володимир Чуб, представники бізнесу ― директор Алчевського металургійного комбінату Тарас Шевченко, директор Алчевського коксохімічного заводу Валерій Кривоніс.

Виступаючи перед присутніми, Митрополит Володимир зокрема сказав: «Хочеться до землі вклонитися тим людям, у яких виникла ідея створити такий центр реабілітації, і тим, хто її втілив. Подібних центрів сьогодні потрібно чимало, але навіть та кількість, яка з'являється з кожним роком, свідчить про те, що ми не стоїмо на місці, ми рухаємося до мети, загальнолюдської, загальновдячної стосовно Бога. Я бажаю тим, хто перебуватиме тут, почуватися як удома, щоб Господь послав їм дух миру й здорові судження».

Предстоятель подарував центру ікону преподобного Агапіта Печерського із часточкою його чесних мощей. Після цього Митрополит Володимир оглянув приміщення й палати закладу і благословив дітей іконками святителя Миколая, а також роздав плитки шоколаду.

Комунальна спеціалізована установа соціального обслуговування призначена для надання різних видів соціальних послуг на професійній основі особам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують допомоги. На сьогодні в центрі проходять реабілітацію 32 дитини.

Потім Першосвятитель направився до будинку міської ради, де в залі засідань провів зустріч із представниками міської влади, депутатами й бізнесменами регіону.

Вступним словом зустріч відкрив мер міста Алчевська Володимир Чуб: «Приємно усвідомлювати, що в минулі роки розвивалася й зміцнювалася співпраця з Українською Православною Церквою, що приносить і нині добрі плоди нашим спільним зусиллям, спрямованим на відновлення зруйнованих у минулому святинь і створення духовно сильної та моральної здорової держави. Впевнений, що дух довіри та взаєморозуміння між Церквою та міською владою й надалі визначатиме наші відносини, сприяючи зміцненню сильних моральних принципів, процвітанню рідного міста».

Також до присутніх звернувся Блаженніший Митрополит Володимир.

«Мета й завдання життя людини ― пізнати Бога, зблизитися з Ним, прийняти Його моральний, релігійний кодекси й керівництво Євангельське, яке дано нам як дороговказна книга по земним мандрам. Я бажаю вам успіхів і Божого благословення в кожному окремому вашому житті, житті нашого суспільства, уряду й усього того, що робить Церква й держава на благо людини», ― відзначив він.

Після цього Архіпастир подарував градоначальнику великодню порцелянову писанку та книгу «Право правлячий слово істини» кандидата богослов'я Володимира Коцаби.

У свою чергу Володимир Чуб на пам'ять про відвідування міста подарував Першосвятителю медаль із зображенням герба Алчевська, срібний сервіз і картину із зображенням Блаженнішого Владики та Свято-Миколаївського храму міста.

Крім того, Митрополит Володимир ознайомився з виставкою робіт вихованців Алчевської дитячої художньої школи, значна частина якої присвячена 200-річному ювілею Свято-Миколаївського храму. Наприкінці зустрічі юні вмільці подарували Предстоятелю сувеніри, виготовлені власноруч.

На завершення робочого дня Архіпастир відвідав храм на честь Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії. Звертаючись до парафіян, Владика привітав усіх із великодніми святами, а також подарував храму ковчег із часточкою мощей святої великомучениці Варвари.

Після цього Першосвятитель поклав квіти до кам'яного Хреста Господнього, який знаходиться біля храму. Цей пам'ятний знак виготовлений і встановлений на честь 2000-річчя Різдва Христового з ініціативи й на кошти віруючих алчевців. Храм також був возведений і освячений у 2006 році. У майбутньому на території громади планується будівництво Свято-Покровського храму, розрахованого на 900 осіб, який має стати другим за величиною храмом єпархії після Свято-Володимирського кафедрального собору Луганська.

Максим Сидоренко,
спеціально для ORTHODOX.ORG.UA

Фото Максима Брусники
ФОТОЛІТОПИС

Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com