УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Мтрополит Володимир відвідав прем’єру фільму «Моя Лавра» в столичному Будинку кіноПодія відбулася 16 червня, коли Православна Церква святкувала день Святого Духа. Дата показу була вибрана невипадково, адже саме цього дня 1988 року, в монастирі відновилися богослужіння, знову затеплилися лампади. Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Володимира, який відвідав прем’єру, супроводжували: єпископи Переяслав-Хмельницький Олександр та Бориспільський Антоній, намісник Києво-Печерської Лаври архієпископ Вишгородський Павел.

Перед початком показу фільму Блаженніший Владика звернувся до глядачів зі словом привітання.

«Лавра це велика святиня не тільки нашого народу, а й усього світу. Вона — перлина не тільки Православної Церкви, але й усіх релігій. Відновлення богослужінь в Лаврі в 1000-річний ювілей Хрещення Київської Русі є особливою Божою милістю до нас, вона нагадує нам, хто ми, звідки прийшли, та який шлях нас чекає попереду. Я хочу подякувати всім, хто працював над створенням цього фільму — ви зробили видатну справу. Хай усіх нас береже Господь, і благодать Святого Духа освячує нам дорогу, що веде до Бога», —  зокрема зазначив Архіпастир.

Червоний зал Будинку кіно цього дня був переповнений, глядачі прийшли подивитися стрічку про найбільш драматичний період історії Києво-Печерської Лаври — часи особливих випробувань, які свята обитель переживала у ХХ столітті: більшовицька революція, репресії 30-х років, Велика Вітчизняна війна, хрущовські гоніння на Церкву. За ці роки обитель двічі закривали, але кожного разу вона воскресала.

Фото Івана Верстюка
ФОТОЛІТОПИСКоментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com