УКР РУС ENG 
   

БЕРДЯНСЬК. Завершився візит Блаженнішого Митрополита Володимира в новостворену єпархіюЗ 17 по 19 червня в Бердянській єпархії відбувалася знаменна подія — новостворену єпархію відвідав Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Володимир Митрополит Київський і всієї України. Предстоятеля Української Православної Церкви віруючі й духовенство зустрічали біля поклонного хреста, встановленого на честь 1020-річчя Хрещення Русі на межі Бердянської й Донецької єпархій. В урочистому заході взяли участь єпископ Бердянський і Приморський Єлисей і клірики єпархії. Разом з Архіпастирем прибули: ректор Київських духовних академії й семінарії єпископ Бориспільський Антоній і єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр.

18 червня в кафедральному соборі на честь Різдва Христового клірики єпархії на чолі з єпископом Єлисеєм і мером міста Євгенієм Шаповаловим урочисто зустрічали Блаженнішого Владику в супроводі архієпископа Рівненського й Острозького Варфоломія, єпископів — Бориспільського Антонія й Переяслав-Хмельницького Олександра. У присутності численних віруючих, козаків і журналістів Блаженнішим Митрополитом Володимиром у співслужінні сонму архієреїв і духовенства був відправлений подячний молебень, по закінченні якого Предстоятель Української Православної Церкви виголосив проникливу проповідь про молитву й любов.

Потім гості вирушили в новозбудований Свято-Троїцький храм, де їх зустрів настоятель церкви протоієрей Олег Ніколаєв і ктитори.

Після цього Блаженніший Митрополит Володимир відбув до другого кафедрального міста єпархії — Приморськ, де у Свято-Миколаївському кафедральному соборі його зустрічали настоятель храму із духовенством благочиння та численні віруючі.

19 червня у церкві Володимирської ікони Божої Матері с. Нововасилівка Бердянського району в день 35-річчя правлячого архієрея — єпископа Бердянського й Приморського Єлисея — була звершена Божественна літургія, яку очолив Предстоятель Української Православної Церкви. Йому співслужили: архієпископи Рівненський і Острозький Варфоломій, Запорізький і Мелітопольський Василій, Конотопський і Глухівський Лука, єпископи Бориспільський Антоній, Бердянський і Приморський Єлисей і Переяслав-Хмельницький Олександр.

За богослужінням єпископ Єлисей до дня свого 35-річчя був нагороджений орденом преподобного Нестора Літописця ІІ ступеня. Також Блаженніший Митрополит Володимир висвятив у сан архімандрита ігумена Димитрія (Михешкіна) і нагородив правом носіння митри протоієрея Володимира Савійського.

По закінченні Літургії Його Блаженство промовив привітальне слово владиці Єлисею й вручив йому ікону Миколая Чудотворця із часткою мощей. У відповідь правлячий архієрей Бердянської єпархії відзначив важливість історичного візиту Предстоятеля Української Православної Церкви й подякував усім прибулим ієрархам за привітання.

Прес-служба Бердянської єпархії,
cпеціально для ORTHODOX.ORG.UA
ФОТОЛІТОПИС

Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com