УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир освятив храм на честь святителя Петра Могили



У суботу, 21 червня, у столиці було освячено храм на честь святителя Петра Могили, Митрополита Київського, який знаходиться за адресою: вулиця Щусєва, 12-а. Звершив чин освячення Блаженніший Митрополит Володимир. Йому співслужили: секретар Предстоятеля УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, намісник церкви священик Іоанн Тронько з духовенством, благочинний Центрального храмового округу протоієрей Анатолій Затовський, клірики Центрального благочиння.

Храм на честь святителя Петра Могили розташований в охоронній культурній зоні на Сирці, поблизу пам’ятника жертвам фашистських розстрілів у 1941–1943 роках ― військовополоненим футболістам київського «Динамо» і мирним мешканцям Києва. Як пояснив намісник, саме тому було вирішено присвятити храм жертвам нацистського геноциду, зокрема розстріляним у Бабиному Яру киянам. У майбутньому планується будівництво поруч із церквою пам’ятника невинно замученим людям.

Будівництво храму розпочалося у вересні 2007 року, а закінчилося вже у грудні того самого року. Тоді ж була відправлена перша Божественна літургія в новозбудованій дерев’яній храмовій споруді. Раніше віряни збиралися для молитви в наметовому храмі, який знаходився на цьому місці з 2000 року.

На урочистому освяченні були присутні парафіяни храму, мешканці навколишніх будинків, а також численні гості парафії, серед яких ― депутат Київської міської ради Олексій Омеляненко, відомий своєю допомогою Українській Православній Церкви в захисті її прав в органах державної влади.

Блаженніший Митрополит Володимир, якого тепло зустріла громада святителя Петра Могили, звернувся до присутніх зі словами привітання: «Я радий, що маю можливість молитися з вами про особливу Божу милість до цього храму. Безсумнівно, в нашому місті з появою ще однієї церкви стане більше тої благодаті, якою Господь наділяє своїх вірних заради їхнього спасіння. Храм — це насамперед місце Божої присутності серед людей, і тому ми повинні намагатися завжди бути на богослужінні. Закликаю вас молитися до Божої Матері, до Її святої ікони „Пом’якшення злих сердець”, яку ви дуже шануєте. Богоматір допомагатиме вам у всіх труднощах і скорботах, якщо ви будете звертатися до Неї в молитві».

Віруючі довго не хотіли «відпускати» свого улюбленого Архіпастиря, обступивши його та прохаючи благословення й молитви про своїх дітей і близьких. Але врешті-решт мусили з ним попрощатися, маючи надію, що в майбутньому Блаженніший Митрополит Володимир ще не раз подарує їм можливість спільно предстояти перед Господом у соборній молитві під благодатним заступництвом святителя Петра Могили та спасенним покровом ікони Божої Матері «Пом’якшення злих сердець».

Іван Верстюк,
спеціально для ORTHODOX.ORG.UA

фото автора
ФОТОЛІТОПИС























Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна Церква



Зворотний зв’язок: presschurch@gmail.com