УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир освятив храм на честь святителя Петра МогилиУ суботу, 21 червня, у столиці було освячено храм на честь святителя Петра Могили, Митрополита Київського, який знаходиться за адресою: вулиця Щусєва, 12-а. Звершив чин освячення Блаженніший Митрополит Володимир. Йому співслужили: секретар Предстоятеля УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, намісник церкви священик Іоанн Тронько з духовенством, благочинний Центрального храмового округу протоієрей Анатолій Затовський, клірики Центрального благочиння.

Храм на честь святителя Петра Могили розташований в охоронній культурній зоні на Сирці, поблизу пам’ятника жертвам фашистських розстрілів у 1941–1943 роках ― військовополоненим футболістам київського «Динамо» і мирним мешканцям Києва. Як пояснив намісник, саме тому було вирішено присвятити храм жертвам нацистського геноциду, зокрема розстріляним у Бабиному Яру киянам. У майбутньому планується будівництво поруч із церквою пам’ятника невинно замученим людям.

Будівництво храму розпочалося у вересні 2007 року, а закінчилося вже у грудні того самого року. Тоді ж була відправлена перша Божественна літургія в новозбудованій дерев’яній храмовій споруді. Раніше віряни збиралися для молитви в наметовому храмі, який знаходився на цьому місці з 2000 року.

На урочистому освяченні були присутні парафіяни храму, мешканці навколишніх будинків, а також численні гості парафії, серед яких ― депутат Київської міської ради Олексій Омеляненко, відомий своєю допомогою Українській Православній Церкви в захисті її прав в органах державної влади.

Блаженніший Митрополит Володимир, якого тепло зустріла громада святителя Петра Могили, звернувся до присутніх зі словами привітання: «Я радий, що маю можливість молитися з вами про особливу Божу милість до цього храму. Безсумнівно, в нашому місті з появою ще однієї церкви стане більше тої благодаті, якою Господь наділяє своїх вірних заради їхнього спасіння. Храм — це насамперед місце Божої присутності серед людей, і тому ми повинні намагатися завжди бути на богослужінні. Закликаю вас молитися до Божої Матері, до Її святої ікони „Пом’якшення злих сердець”, яку ви дуже шануєте. Богоматір допомагатиме вам у всіх труднощах і скорботах, якщо ви будете звертатися до Неї в молитві».

Віруючі довго не хотіли «відпускати» свого улюбленого Архіпастиря, обступивши його та прохаючи благословення й молитви про своїх дітей і близьких. Але врешті-решт мусили з ним попрощатися, маючи надію, що в майбутньому Блаженніший Митрополит Володимир ще не раз подарує їм можливість спільно предстояти перед Господом у соборній молитві під благодатним заступництвом святителя Петра Могили та спасенним покровом ікони Божої Матері «Пом’якшення злих сердець».

Іван Верстюк,
спеціально для ORTHODOX.ORG.UA

фото автора
ФОТОЛІТОПИСКоментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com