УКР РУС ENG 
   

МОСКВА. Розпочав свою роботу Архієрейський Собор Руської Православної Церкви24 червня, об 11:00 у Залі Церковних Соборів кафедрального Храму Христа Спасителя у Москві розпочав роботу Архієрейський Собор Руської Православної Церкви під головуванням Святішого Патріарха Алексія II.

Для участі в роботі Собору зібралися архієреї Московського Патріархату з різних країн світу, в тому числі єпископат Української Православної Церкви на чолі з її Предстоятелем Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Володимиром. До того ж, вперше в роботі Архієрейського Собору РПЦ беруть участь Предстоятель та архієреї Російської Православної Церкви Закордоном, яка рік тому повернулася до канонічної єдності із Московським Патріархатом.

Згідно із традицією, перед початком роботи Собору Святіший Патріарх Алексій звернувся до учасників Собору з вітальним словом.

Він нагадав архієреям про ту історичне возз'єднання Російської Церкви Закордоном із повнотою Вселенського Православ'я, яке сталося 17 травня 2007 року, та особливо відмітив заслуги митрополита Лавра, покійного Першоієрарха РПЦЗ.

Говорячи про сьогоденне життя Церкви у світі, Патріарх Алексій відмітив те, що секулярна свідомість, яка все глибше пронизує суспільство, протидіє прийняттю Христової істини. За словами Патріарха, секуляризм «прикривається захистом ліберальних свобод та приховує в собі порушення євангельських заповідей». Церква має бути готовою відповісти на цей виклик. Це потребує, за словами Патріарха Алексія, високого професійного, культурного та богословського рівня церковних катехізаційних та просвітницьких програм.

Святіший Патріарх Алексій сказав також про тих, хто «протиставляє себе Церкві та сіє навколо есхатологічну паніку». «Вони вийшли від нас, але не були нашими», - процитував Патріарх слова апостола Іоанна Богослова. Група таких «ревнителів православ'я», шанувальників ідей, що проповідують сьогодні заштатний український єпископ Іполит та правлячий єпископ Чукотський Діомід, стоїть сьогодні біля входу у храм Христа Спасителя, протестуючи проти можливої негативної оцінки Собором діяльності єпископа Діоміда.

Святійший Патріарх закликав архієреїв взяти найактивнішу участь у роботі Собору, щоби дати відповіді на питання, поставлені сьогоденням. За словами Патріарха, це питання наступні:

1) зміцнення єдності Церкви;
2) питання гідності особистості при нав'язуванні секулярної ідеї прав людини;
3) прийняття положення про створення Церковного суду;
4) розвиток інформаційної діяльності Церкви.

Оголосивши Собор відкритим, Святійший Патріарх запропонував прийняти регламент, порядок денний і програму Собору, які вчора було ухвалено на засіданні Священного Синоду РПЦ. В результаті голосування ці документи було прийнято.

Далі було обрано робочі органи Собору. У склад Президиуму Собору входить Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир, який є ведучим сьогоднішнього пленарного засідання. До Секретаріату Собору, який очолює керуючий справами РПЦ митрополит Климент, було обрано зокрема архієпископа Білоцерківського та Богуславського Митрофана. До складу Редакційної комісії, яку очолює голова митрополит Смоленський і Калінінградський Кирил, обрано митрополита Полтавського і Миргородського Филиппа.

Далі було оголошено вітання до Архієрейського Собору РПЦ від президентів Росії та Білорусі, які зачитав Святійший Патріарх Алексій.

Президент Російської Федерації Дмитро Медведєв зазначив знаменність того, що нинішній Собор зібрався у ювілейний рік святкування 1020-річчя Хрещення Русі. Він висловив впевненість у тому, що рекомендації та пропозиції Архієрейського Собору сприятимуть розвитку конструктивного діалогу Церкви із громадянськими інститутами та зміцненню міжконфесійної та міжнаціональної згоди в Росії.
Президент Республіки Білорусь Олександр Лукашенко відмітив важливість того, що Церква зберігає з часів Першого Вселенського собору традицію "спільно вирішувати головні питання духовного життя". "Соборність особливо потрібна в наш непростий час, коли планету трясуть конфлікти на етнічному й релігійному ґрунті. У таких умовах саме Православна Церква є чистим та невичерпним джерелом спокою й віри, з'єднуючи суспільство", - йдеться у вітанні білоруського президента.

Упродовж перших двох пленарних засідань, згідно із традицією, виступає Предстоятель Руської Православної Церкви. Після цього виступатимуть інші учасники Собору, зокрема, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир, та відбудеться обговорення виступів на пленарних засіданнях та у робочих групах. Архієрейський Собор РПЦ триватиме чотири дні та закінчиться у п'ятницю, 27 червня.

Інтернет-портал «Православіє в Україні»Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com