УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. До столиці України прибув Вселенський Патріарх ВарфоломійСьогодні о 10:00 в столичному аеропорту "Бориспіль" приземлився літак авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України", на якому прибув Його Всесвятість Варфоломій, Архієпископ Константинополя - Нового Риму та Вселенський Патріарх. Високого гостя зустріли Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир, Архієпископ Афінський і всієї Еллади Ієронім, Президент України Віктор Ющенко, голова Секретаріату Президента Віктор Балога, секретар РНБО Раїса Богатирьова, міністр оборони Юрій Єхануров, в.о. голови СБУ Валентин Наливайченко, заступник міністра закордонних справ Юрій Костенко, екс-Президент України Леонід Кравчук, народні депутати та представники УПЦ, УАПЦ та УГКЦ.

Разом із Патріархом Варфоломієм до Києва прибула делегація Вселенського Патріархату.
Охорону делегації Вселенського Патріархату забезпечують сім тисяч правоохоронців. Рух транспорту в аеропорту "Бориспіль" та у центрі столиці обмежений.

Його Всесвятість Патріарх Варфоломій звернувся в аеропорту з вітальним словом до Президента України та усіх зустрічаючих.

"Ми прибули разом із нашим поважним супроводом як носії благословення Святої і Великої Христової Матері-Церкви, Церкви до її улюблених дітей, яким вона дала народження у Христі тисяча двадцять років тому. Ми прибули як паломники і шанувальники вічної слави України", - сказав Патріарх Варфоломій.

Він розповів, що Константинопольська делегація прибула "просити благословення у Святого Володимира та інших численних святих, аскетів і сповідників [України], та вшанувати пам'ять тих, які стали мучениками під час тяжких літ атеїстичного режиму", "схилити свої голови перед трагічними жертвами Голодомору".

Патріарх Варфоломій запевнив, що мета його візиту - "помолитися разом з вами за об'єднання всіх православних громадян України в одній Церкві, Церкві вашого народу, Церкві вашої держави".
"Ми прибули як ангели спокою, проповідники єдності та утвердження миру.

Прославляючи Бога, Подателя всякого добра, ми дякуємо Високоповажному Президенту Вікторові Ющенку за Його миле і благодійне запрошення, а також Його Блаженству та Святішому Патріархові Алексію II, співслужіння з яким ми радісно чекаємо", - додав Його Всесвятість.

Патріарх звернувся також до усіх віруючих України: "Ми радіємо, що маємо можливість глянути на ваші обличчя. Ми молимося, щоби Господь охороняв вас і дарував вам процвітання і спокій у вашій державі. Ми дякуємо вам за щиру зустріч, зустріч, яка властива дітям щодо їхнього батька. Ми благословляємо вас від нашого серця, від себе та від імені Церкви Константинополя, Церкви, яка стала вашою Матір'ю десять століть тому і залишилась до сьогодні та назавжди вашою Матір'ю. Мати піклується вами, любить вас, радіє вашою радістю і сумує вашим смутком".

"Брати і діти! Христос є посеред нас за молитвами Святого Володимира. Мир всім!" - преподав Патріарх Варфоломій своє архіпастирське благословення.

Сьогодні Президент України і Вселенський Патріарх відвідають Києво-Печерську Лавру, візьмуть участь у церемонії покладання квітів до пам`ятників княгині Ользі, святим Кирилу і Мефодію, апостолу Андрію Первозванному та святому князю Володимиру.

Сьогодні о 18:00 Патріарх Варфоломій відправить вечірню службу у Софійському соборі з нагоди 1020-річчя Хрещення Київської Русі, на якій буде присутній Президент України.
 
ФОТОЛІТОПИС


Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com