УКР РУС ENG 
   

ДОНЕЦЬК. Блаженніший Митрополит Володимир очолив урочистості з нагоди 1020-річчя Хрещення Русі, які пройшли на ДонбасіУ вівторок, 29 липня, розпочався візит Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Володимира та керуючого справами Московської Патріархії Руської Православної Церкви митрополита Калузького і Боровського Климента в Донбас. Вони прибули сюди, щоб очолити урочистості, присвячені 1020-річчю Хрещення Київської Русі.

Із хлібом-сіллю зустрічали Блаженнішого Владику в аеропорту. Після традиційного привітання на донецькій землі він зокрема сказав: «Я сподіваюсь, що Донецьк із радістю приймає нас. Свято 1020-річчя Хрещення Русі велике, тому що в ньому ― вся сутність нашої історії, нашої релігії, нашої української культури та цивілізації. Я надзвичайно радий, що в цьому торжестві зійшлися всі. Заходи ще тривають, і моє серце радіє, коли я бачу, з яким теплом їх зустрічає український народ».

Народ справді зустрічав Предстоятеля з любов'ю. Сотні віруючих уже чекали Його Блаженство біля Спасо-Преображенського кафедрального собору. Оркестр, діти із зеленими прапорцями ― навіть перехожі зупинялися, а довідавшись, у чому справа, приєднувалися до свята.

До речі, багато із присутніх біля собору чекали Святійшого Патріарха Московського і всієї Русі Алексія ІІ. Але напередодні самопочуття Святійшого Патріарха було настільки поганим, що лікарі рекомендували йому утриматися від цієї поїздки. «Спочатку я хотів би передати благословення Святійшого Патріарха Алексія ІІ, який за станом здоров'я вчора відбув до Москви, ― звернувся до віруючих керуючий справами Московської Патріархії владика Климент. ― З огляду на те, що ювілей ― це не один день, а цілий ювілейний рік, Патріарх ще раз обов'язково відвідає Україну восени цього року. Ми сподіваємось, що урочистості 1020-річчя Хрещення Русі принесуть нашим народам більше єдності, розуміння й любові. Сьогодні ми будемо молитися про те, щоб Господь допоміг нам зберегти ті духовні традиції, які були закладені святим рівноапостольним князем Володимиром».

Сайт «Донбас православний»,
Фото Олександра Шурлакова
ФОТОЛІТОПИС


Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com