УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Відбувся брифінг для журналістів, присвячений зібранню Помісних Православних Церков, що розпочалося 9 жовтня в СтамбуліУ п’ятницю, 10 жовтня в Київській Митрополії відбувся брифінг для представників національніїх ЗМІ, присвячений майбутньому зібранню Предстоятелів Помісних Православних Церков, що відбудеться на Фанарі (місто Стамбул) з 9 по 12 жовтня цього року.

З благословення Блаженнішого Митрополита Володимира на запитання журналістів відповідали голова Відділу зовнішніх церквоних зв’язків УПЦ архімандрит Кирил (Говорун) і прес-секретар Предстоятеля Української Православної Церкви протоієрей Георгій Коваленко. Вони окреслили основні питання, що будуть вирішуватися під час зібрання Предстоятелів, а також торкнулися деяких аспектів нинішніх взаємовідносин між Українською Православною Церквою та УПЦ КП й УАПЦ.

Під час зустрічі також були зачитані деякі витримки із звернення Святішого Патріарха Константинопольського Варфоломія I, з яким він звернувся до всіх присутніх на зібранні Предстоятелів Помісних Православних Церков (Повний текст доповіді читайте на нашому сайті).

Було наголошено на тому, что Блаженніший Митрополит Володимир візьме участь у зібранні Глав Церков. Завтра, 11 жовтня, делегація Української Православної Церкви у складі секретаря Предстоятеля УПЦ єпископа Переяслав-Хмельницького Олександра, ректора Київських духовних академії та семінарії архієпископа Бориспільського Антонія, голови Відділу зовнішних церковних зв’язків УПЦ архімандрита Кирила (Говоруна) та прес-секретаря Блаженнішого Митрополита Володимира вирушить до Стамбула.

Як було зазначено під час зустрічі з журналістами, головною метою цього форуму є демонстрація єдності Православного світу через молитовне спілкування Предстоятелів усіх Помісних Православних Церков. Такі зібрання відбуваються регулярно. Вони скликаються за ініціативою Вселенського Патріарха.

Святіший Вселенській Патріарх Варфоломій проголосив 2008 рік роком святого апостола Павла. Тому цього року зібрання Предстоятелів приурочене саме пам’яті цього апостола. 11 жовтня в Стамбулі також відкриється Симпозіум, присвячений святому апостолу Павлу, що триватиме до 16 жовтня.

Головною подією зібрання Предстоятелів Помісних Православних Церков має стати спільне служіння всіма учасниками форуму Літургії 12 жовтня в Патріаршому кафедральному соборі святого Георгія на Фанарі.

У зібранні візьме участь Патріарх Московський та всієї Русі Алексій. З 2000 року він не брав участі у таких форумах, оскільки існували спірні питання у взаємовідносинах між Константинопольською та Руською Церквами. 27 липня 2008 року у Києві під час урочистостей з нагоди 1020-ліття Хрещення Київської Русі Патріархи Варфоломій та Алексій спільно відслужили святкову літургію на Володимирській гірці. Також у Києві відбулись переговори між двома Патріархами, де була досягнута домовленість про участь Святішого Патріарха Алексія в черговому зібранні Предстоятелів Православних Церков.

Також в зібранні, що відбувається на Фанарі, візьме участь і Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир. Запрошення відвідати Вселенського Патріарха було отримане Предстоятелем Української Православної Церкви після завершення в Києві урочистостей з приводу 1020-ліття Хрещення Київської Русі. Таким чином проведення зустрічі на Фанарі у нинішньому форматі стало можливим у результаті переговорів, проведених у Києві в липні 2008 року.

Блаженніший Митрополит Володимир вже вдруге бере участь в такому зібранні. Він був учасником святкового богослужіння та ювілейної зустрічі Предстоятелів Помісних Православних Церков 6 січня 2000 року у Віфлеємі. Участь Блаженнішого Митрополита Володимира в зібранні на Фанарі є свідченням визнання його як Предстоятеля канонічної Православної Церкви в Україні, що має євхаристійне спілкування з усіма Помісними Церквами світу. Ця зустріч має стати ще одним кроком на шляху до об’єднання розділеного українського Православ’я, оскільки дозволить Українській Православній Церкві заручитися підтримкою всього Православного світу в здійсненні ініціатив щодо подолання існуючого в Україні церковного розколу.
ФОТОЛІТОПИС
Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com