УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир освятив пам’ятник святим просвітителям Кирилу і Мефодію на території Києво-Печерської Лаври29 жовтня, у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі, на території Дальних Печер було освячено пам'ятник святим братам-просвітителям Кирилу і Мефодію.

Богослужіння очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир.

Його Блаженству співслужили: митрополит Луганський і Алчевський Іоанникій, архієпископ Львівський і Галицький Августин, намісник монастиря архієпископ Вишгородський Павел, керуючий справами УПЦ архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан, ректор Київських духовних академії та семінарії архієпископ Бориспільський Антоній, а також завідуючий канцелярією Київської Митрополії єпископ Васильківський Пантелеімон.

Цього дня у Лаврі також молилися викладачі духовних семінарії та академії, насельники обителі у священному сані, студенти та вихованці духовних шкіл, віруючі кияни, а також представники посольств Польщі, Чехії, Греції та інших країн.

Після богослужіння Блаженніший Митрополит Володимир звернувся до присутніх зі словами архіпастирської настанови.

«Як тодішні, так і теперішні слов’янські покоління відчувають у своєму серці щиру вдячність цим двом трудівникам, які в IX столітті жили і працювали над створенням слов’янської абетки та розповсюдженням християнства на цих землях», — сказав зокрема Первосвятитель. Також Блаженніший Владика окропив усіх святою водою.

ДО РЕЧІ: Пам’ятник святим братам-просвітителям Кирилу і Мефодію, освячений сьогодні, був встановлений на кошти голови Адміністрації Президента України Віктора Балоги.
Постамент виготовлений із бронзи, а його висота становить 2,5 метри.

Максим Сидоренко,
фото Максима Брусники

 
ФОТОЛІТОПИС

Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com