УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Клірик Рівненської єпархії архімандрит Нектарій (Фролов) став єпископом Джанкойським і РоздольненськимУ четвер, 20 листопада, у дерев’яній церкві в ім’я Всіх святих храмового комплексу кафедрального собору Воскресіння Христового міста Києва було звершено Божественну літургію, яку очолив Блаженніший Митрополит Володимир. Його Блаженству співслужили: митрополит Симферопольський і Кримський Лазар; архієпископи: Рівненський і Острозький Варфоломій, Житомирський і Новоград-Волинський Гурій, Білоцерківський і Богуславський Митрофан; єпископи Івано-Франківський і Коломийський Пантелеімон, Переяслав-Хмельницький Олександр (секретар Предстоятеля УПЦ) та Васильківський Пантелеімон.

Перед початком богослужіння було звершено чин сповідання віри, за яким ставленик у єпископа архімандрит Нектарій (Фролов) перед духовенством та народом тричі виголосив Символи Віри, чим засвідчив свою обіцянку неухильно дотримуватися канонів святої Православної Церкви і постанов її Предстоятеля та Священного Синоду, а також усіляко підтримувати церковний мир.

За Літургією собор архієреїв висвятив архімандрита Нектарія в єпископа Джанкойського і Роздольненського. Після богослужіння Блаженніший Митрополит Володимир звернувся до нього зі «Словом на вручення жезла», у якому, зокрема, наголосив на тих основних якостях, які повинен мати архієрей, а особливо новопоставлений.

Насамкінець владика Нектарій отримав жезл, який символізує єпископську владу, та прикликав на всіх присутніх своє перше архієрейське благословення.

Чин наречення архімандрита Нектарія (Фролова) в єпископа «Богом рятованого міста Джанкой» відбувся у середу, 19 листопада, в залі засідань Священного Синоду УПЦ, що при митрополичій резиденції у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

Джанкойську єпархію було утворено рішенням Священного Синоду УПЦ від 11 листопада 2008 року (журнал № 105) шляхом виділення її зі складу Симферопольської. До нової єпархії увійшли: Джанкойський, Красногвардійський, Красноперекопський, Нижньогірський, Первомайський, Роздольненський, Совєтський райони АР Крим, а керуючий єпархії носитиме титул «Джанкойський і Роздольненський».

Чин наречення звершив Блаженніший Митрополит Володимир у співслужінні митрополита Симферопольського і Кримського Лазаря; архієпископів: Рівненського і Острозького Варфоломія, Білоцерківського і Богуславського Митрофана; єпископів: Івано-Франківського і Коломийського Пантелеімона, Переяслав-Хмельницького Олександра (секретар Предстоятеля УПЦ) та Васильківського Пантелеімона.

Після богослужіння архімандрит Нектарій (Фролов) виголосив традиційне «Слово при нареченні».

ДО РЕЧІ. Духовне зростання нововисвяченого єпископа відбулося у Свято-Успенській Почаївській Лаврі, де він ніс послух на криласі. Духовну освіту отримав у Санкт-Петербурзькій та Київській духовних школах, останню закінчив із науковим ступенем кандидата богослов’я. Згодом став доктором богослов’я, захистивши дисертацію в Ужгородській богословській академії імені святих Кирила і Мефодія. За час свого 25-річного пастирського служіння ніс послух благочинного одного з церковних округів Курської єпархії, служив у Свято-Архангело-Гавриїлівському храмі міста Дубно та Свято-Успенському чоловічому монастирі села Липки Ровенської єпархії. Окрім цього, займався відродженням старих та зведенням нових храмів.

Максим Сидоренко
Фото Максима Брусники

 
ФОТОЛІТОПИС
Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com