УКР РУС ENG 
   

В Бібліотеці Парламенту Канади відбулася презентація Пересопницького ЄвангеліяУ понеділок, 1 грудня відбулася презентація факсимільного видання Пересопницького Євангелія в Бібліотеці Парламенту Канади в Оттаві. Євангеліє презентувала делегація Української Православної Церкви, до складу якої з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, увійшли голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків архімандрит Кирил (Говорун), голова Синодального відділу «Церква і культура» ігуменя Серафима (Шевчик) та співробітник ВЗЦЗ УПЦ протоієрей Миколай Данилевич.

На презентації серед представників Церков були присутні архієпископ Оттавський і Канадський Серафим (Православна Церква в Америці), керуючий приходами Московського Патріархату в Канаді єпископ Каширський Іов (Смакоуз), представники Української Православної Церкви в Канаді Константинопольського Патріархату протоієрей Ігор Куташ та священики Ігор Охрімчук і Володимир Кушнір, клірик канадської Карпаторуської єпархії Константинопольського Патріархату протоієрей Максим Лисак та інші представники православних та греко-католицьких громад Оттави. В урочистому заході також взяли участь викладачі та студенти Університету святого Павла, серед яких ректор о. Дейл Шлітт, директор Інституту східно-християнських наук імені Андрія Шептицького протоієрей Стефан Войціховський, професори Інституту — протоієрей Петро Галадза та священик Джон Джилліонс та інші представники богословських і наукових кіл Канади.

На початку свого виступу архімандрит Кирил (Говорун) зачитав вітальне слово Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира учасникам презентації. У власній промові на цьому урочистому заході архімандрит Кирил відзначив, що презентація Пересопницького Євангелія в країні, де мешкає одна з найчисельніших українських діаспор (більше 1 мільйону), має не лише релігійне і духовне, але й культурне значення, адже про Україну та її Церкву говориться на такому високому рівні. Представник Української Православної Церкви підкреслив, що привезення Пересопницького Євангелія до Канади, це ще й привід до відновлення спілкування з нашими співвітчизниками в діаспорі, які, проживаючи далеко від Батьківщини, не повинні забувати свого духовного коріння.

Слід зазначити, що презентація Євангелія саме в Бібліотеці Парламенту стала можливою завдяки сприянню канадського сенатора українського походження пана Джеймса Безана та Посольства України в Канаді в особі Посла Ігоря Івановича Осташа. У зв’язку з цим архімандрит Кирил від імені Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, вручив пану Дж. Безану та пану І. І. Осташу ювілейний орден Української Православної Церкви на честь «1020 років Хрещення Київської Русі».

Серед інших високопоставлених політичних діячів Канади в презентації Пересопницького Євангелія, незважаючи на політичні проблеми, які виникли саме в ці дні в канадському політикумі, також взяв участь спікер Парламенту Канади Пітер Міллінкен. На урочистому заході також були присутні представники дипломатичного корпусу Австралії, Аргентини, Білорусі, Болгарії, Домініканської Республіки, Греції, Латвії, Лівану, Мексики, Польщі, Румунії, Сербії, Словенії, США, Хорватії та Швеції.

Після виступів і вітань присутнім був показаний фільм «Пересопницьке Євангеліє» англійською мовою, після чого був переданий один екземпляр Пересопницького Євангелія для Бібліотеки Парламенту Канади та ще один екземпляр до бібліотеки Оттавського університету імені святого Павла. Слід зазначити, що бібліотека Інституту Східно-християнських студій, який входить до складу Університету, є самою найбільшою бібліотекою релігійної літератури на північно-американському континенті.

Оскільки згаданий захід проводився в період відзначення 75-х роковин Голодомору в Україні в 1932-1933 роках, то в рамках презентації була представлена і книга ігумені Серафими (Шевчик) «Піст від диявола», в якій висвітлюються ці трагічні сторінки з історії народу України. Книга викликала неабияку цікавість серед присутніх, особливо у сенатора Дж. Безана, який є автором ініціативи щодо визнання Голодомору геноцидом проти українського народу Парламентом Канади, який проголосував за це в травні 2008 року.

Своє вітання організаторам презентації Пересопницького Євангелія надіслав і Предстоятель Православної Церкви в Америці Блаженніший Митрополит Іона. Це послання було зачитане 30 листопада після Божественної літургії в кафедральному соборі Оттавсько-канадської єпархії в м. Оттава.

Під час перебування в Оттаві делегація Української Православної Церкви також мала зустріч з представниками Конференції католицьких єпископів Канади. 2 грудня делегація Української Православної Церкви до Канади відбула на Батьківщину.
 

Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com