УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир надіслав привітання Румунській Православній Церкві з нагоди прославлення нею святителя Афанасія ЛубенськогоРумунська Православна Церква причислила до лику святих і внесла в свої святці святителя Афанасія III-го, Патріарха Константинопольського, який 12 років прожив у румунському місті Гаац.

У зв’язку з цим Блаженніший Митрополит Володимир направив вітального листа учасникам урочистостей з нагоди канонізації.
 
Пропонуємо вашій увазі текст листа:
 
№ 581
28.04.2009 р.
Ваше Блаженство,
Ваші Високопреосвященства, Преосвященства,
шановні учасники святкувань!

Христос Воскресе!
Воістину Воскресе!

У сьогоднішній світлий і радісний день хочу висловити свої глибокі та щирі привітання у зв’язку з подією, котра зібрала тут усіх присутніх. Ще і ще раз ми бачимо, як Господь по Своїй невимовній безкінечній до нас милості являє нам Своїх угодників.

Ще три тисячі років тому святий псалмоспівець Давид виголосив такі слова: «Небеса прославлять чудні діла Твої, Господи, й істину Твою в зібранні святих» (Пс. 88, 6). Ці слова означають, що Господь відкриває Себе нам не тільки через Святе Письмо, а й через тих людей, котрі всім своїм життям служать Христу, сповнюють заповідь Його любові, щоб, наслідуючи божественного Павла, сказати: «І вже не я живу, а живе в мені Христос» (Гал. 2, 20).

Яскравим прикладом такого життя є святитель Афанасій III (Пателарій), Патріарх Константинопольський. Час його первосвятительства був нелегким випробовуванням для Церкви. Терплячі переслідування з боку мусульман, святитель Афанасій не полишив свою паству, намагався, як міг, полегшити її страждання, клопотався про її захист. Несучи важкий хрест Первосвятительського служіння, святитель Афанасій до останньої миті свого життя не переставав турбуватися про словесне стадо, котре ввірив йому Господь.

Хотів би відзначити, що на Русі Патріарха-сповідника було канонізовано ще у 1662 році. Його нетлінне тіло, прославлене багатьма чудесами, перебуває в харківському Благовіщенському соборі, куди приїздять тисячі паломників.

Цими травневими днями Румунська Православна Церква проголошує святителя Афанасія серед сонму святих угодників Божих. Ця подія є справжнім підтвердженням соборності Церкви, згоди в наших думках і діях, благодатної дії Святого Духа Божого серед вірних. І сьогодні Дух Святий привів усіх нас до спільного прославлення святителя Афанасія, щоб ми склали йому хор, одними устами прославили пастиря, що душу поклав за овець. Ця канонізація є видимим знаком братерської у Христі єдності між Українською та Румунською Православними Церквами, доказом того, що саме любов є головною запорукою церковної єдності, про що й просив Господь наш Іісус Христос Свого Отця в Первосвященницькій молитві (Ін. 17, 11; 26).

Ваше Блаженство, дозвольте побажати Вам усіх Божих ласк у несінні Вашого первосвятительського служіння. Опікайте свою паству в самозреченій і всепрощаючій любові Христовій, маючи за приклад життя святителя Афанасія, щоб Церква Христова на Румунській землі й надалі росла та зміцнювалася.
Нехай Господь благословить усіх нас за молитвами святого отця нашого Афанасія, Патріарха Константинопольського.

 
З любов’ю у Христі Воскреслому,

† Володимир,
Митрополит Київський і всієї України,
Предстоятель Української Православної Церкви

Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com