УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Мощі святителя Спиридона Триміфунтського були перенесені до храму Всіх Святих3 травня, у Неділю жон-мироносиць, Предстоятель Української Православної Церкви очолив Божественну літургію на площі перед Успенським собором Києво-Печерської Лаври.

Його Блаженству співслужили: митрополит Керкірський, Пакський і Діапонтійських островів Нектарій, архієпископи: Вишгородський Павел (намісник монастиря), Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, Бориспільський Антоній (ректор Київських духовних шкіл), єпископи: Макарівський Іларій, Переяслав-Хмельницький Олександр (секретар Предстоятеля УПЦ), священнослужителі обителі та члени делегації Елладської Православної Церкви у священному сані.

Наприкінці богослужіння митрополит Керкірський, Пакський і Діапонтійських островів Нектарій привітав усіх присутніх пасхальним висловом «Христос Воскрес!» та звернувся до Блаженнішого Митрополита Володимира із такими словами:

«Ваше Блаженство, будучи Предстоятелем цього благословенного Богом народу, будучи Архіпастирем всієї Української землі, Ви є гарантом нашої любові до Христа. Всі ті, хто намагаються розділити, розколоти Тіло нашого Христа, не мають благословення в своєму житті. Наша Церква єдина і єдиним є Тіло Воскреслого Христа. Там, де є розколи, немає благодаті та благословення Божого. Ми сьогодні разом із Вами, щоб засвідчити нашу любов, нашу підтримку і сказати, що весь православний світ підтримує святу, апостольську і соборну Церкву України», — сказав, зокрема, він.

У дар від Елладської Православної Церкви митрополит Нектарій передав Блаженнішому Владиці срібний ковчег із взуттям святого Спиридона. Це взуття було вдягнуте на мощах святого, і воно замінюється два рази на рік. За традицією, старе взуття передається у дар як святиня.

У слові-відповіді Архіпастир сказав наступне:

«Сьогодні, дорогий Владико, приєднавшись до нас, Ви усугубили молитвенне торжество з нагоди Пасхи, яка триває і нині. Весь боголюбивий народ, який тут зібрався, сповнений почуття подяки за те, що Ви привезли з собою мощі святителя Спиридона Триміфунтського. Ми просимо не забувати і згадувати про нас біля мощей святого. Просимо Вас приїздити до нас, бо ми вас полюбили як молитвеника і великого святителя».

Потім архієпископ Павел відправив молебень святителю  Спиридону Триміфунтському, після чого  раку з мощами угодника Божого було перевезено до храму Всіх Святих, що в парку на місці будівництва кафедрального собору Воскресіння Христового (Залізничне шосе, 3).

Тут святиню зустрічали: Блаженніший Митрополит Володимир,  митрополит Керкірський, Пакський і Діапонтійських островів Нектарій, інші архієреї, що звершували богослужіння у Лаврі, духовенство Всесвятського храму та численні віряни.

Після  молебних піснеспівів мощі було покладено на спеціально підготовленому місці посеред  храму.

У Всесвятському храмі правиця святителя Спиридона перебуватиме до 10 травня.

Максим Сидоренко
Фото Максима Брусники

ФОТОЛІТОПИС

Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com