УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир взяв участь у презентації збірки «Wirszy T. Szewczenka» («Вірші Тараса Шевченка»), написаної польською транслітерацією20 травня у Президентському фонді «Україна» відбулася презентація одразу двох факсимільних видань рукописних книжок – Пересопницького Євангелія та збірки «Wirszy T. Szewczenka” (Вірші Тараса Шевченка), написаної польською транслітерацією.

Перша з них – Пересопницьке Євангеліє – побачила світ стараннями Київської Митрополії та видавничого дому «АДЕФ-Україна». Видання унікальне ретельністю проведених робіт, у ході яких на папері відтворили точну копію оригіналу не тільки за змістом, але і за розміром та вагою. Один із тисячі примірників Блаженніший Митрополит Володимир вручив президентові фонду «Україна» Леоніду Кучмі.

Другою книгою, презентованою того дня, стала збірка «Wirszy T. Szewczenka”. 1844 книгу було переписано польською транслітерацією з першого видання «Кобзаря» 1840 року та творів, написаних до 1844 року. Тривалий час книга зберігалася у відділі рукописних фондів і текстології Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України разом із більшістю рукописної спадщини Шевченка. Факсимільне перевидання збірки здійснене на базі видавництва «Андрій» за сприяння фонду «Україна».

Примірник раритетного видання з ручною роботою всередині подарували видавці Блаженнішому Митрополитові Володимиру. Предстоятель Української Православної Церкви зазначив, що «важливо друкувати такі перлини», берегти те, що дісталося нам у спадок. Архіпастир закликав присутніх об’єднати зусилля задля нових перевидань творів Шевченка, на яких виховуватимуться прийдешні покоління. У дар фону Предстоятель Української Православної Церкви підніс частину рідкісних книжок Т.Г.Шевченка зі своєї приватної колекції.

Ольга Сердюк

 
ФОТОЛІТОПИС

Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com