УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Предстоятель УПЦ звершив закладку храму на честь преподобного Феодора Освященного29 травня Блаженніший Митрополит Володимир звершив чин закладки капсули під будівництво відновлюваного храму на честь преподобного Феодора Освященного (+ 368) на Лук’янівці у Києві (вул. Багговутівська, 4а).

Його Блаженству співслужили секретар Предстоятеля УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, секретар Київської Митрополії протоієрей Віталій Косовський, а також духовенство столиці.

По завершенні богослужіння Архіпастир звернувся до присутніх зі словом настанови.

«Щиро дякую столичному градоначальнику та усім тут присутнім за те, що ви прийшли сюди і ми спільно зробили Божу справу та освятили місце, де з Божою допомогою буде зведений храм. Нехай Господь прийме цей дар і пошле сюди ангела-охоронителя, який оберігатиме тих, хто буде будувати цей храм та приходити сюди на молитву», - сказав Митрополит Володимир.

На церемонії також були присутні представники столичної влади на чолі з міським головою Леонідом Черновецьким. Зокрема, Леонід Михайлович назвав початок відновлення Свято-Феодорівського храму важливою подією, оскільки нині для розвитку духовності  не вистачає храмів. Також він відзначив, що сьогоднішня подія є водночас й початком святкування цьогорічного Дня міста Києва.

Наостанок Первосвятитель нагородив церковними орденами та грамотами тих, хто допомагає відроджувати зруйновану святиню.

ДО РЕЧІ. Церква на Лук'янівці являла собою одне з найкращих церковних споруд не лише Києва, а й усієї тогочасної України.

Населення Лук'янівки клопоталося про спорудження церкви з 1865 року. Зведення храму тривало протягом 1871-74 років.

Церква мала такий вигляд: однокупольний об'єм, увінчаний великою цибулястою банею і чотирма декоративними верхами навколо неї, над притвором видовженої західної частини — наметова дзвіниця.

У 1887 році розпочалися роботи з розширення церкви. Була запроектована прибудова симетричних об'ємів — північного і південного. Згідно з задумом, південний вівтар на честь Воскресіння Христового мав містити підземне святилище на зразок печери Гробу Господнього в Єрусалимі. У північному вівтарі на честь святої Єлизавети проектувалася копія печерного храму святого Климента в Інкермані. Південний вівтар був готовий у 1893 році, північну прибудову завершено у 1895-му, після чого внутрішні суміжні стіни між первісним храмом та прибудовами були частково розібрані з улаштуванням арок.

Внутрішній живопис храму був виконаний у дусі давньоруських фресок. З Києво-Печерської Лаври до церкви перенесли точну копію стародавнього образу Воскресіння Христового, що міститься над Гробом Господнім.

Радянські органи зареєстрували парафіяльну громаду у лютому 1921 року. У середині 1920-х років її було передано "обновленцям". На початку 1930-х років храм був закритий і близько 1935 р. знищений разом із цвинтарем.

Відродження Свято-Феодорівського храму розпочалось у лютому 2007 року. У парку, на місці зруйнованої церкви, був встановлений храм-намет, в якому звершуються богослужіння.

Згодом церковна громада ініціювала розкопки фундаменту храму. За час робіт із минулого постали  вівтар святителя Климента Римського та вівтар з "печерою Гробу Господнього".

Максим Сидоренко
Фото Максима Брусники

ФОТОЛІТОПИС

Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com