УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир освятив храм на честь ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість» у Солом'янському районі столиці18 липня, в день пам’яті преподобного Сергія Радонезького, Предстоятель Української Православної Церкви  освятив престол новозведеного храму на честь ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість» у Солом’янському районі столиці (вул. Уманська, 14).

Його Блаженству співслужили:  ректор Київських Духовних шкіл архієпископ Бориспільський Антоній, секретар Предстоятеля УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, а також насельники Свято-Преображенського чоловічого монастиря (Київська область, Бородянський район, смт. Пісківка).

За богослужінням (на Малому вході) Митрополит Володимир нагородив деяких священнослужителів Свято-Преображенської обителі богослужбовими нагородами. Зокрема, Архіпастир вручив наміснику обителі архімандриту Філарету (Кучерову) жезл, ігумена Іакова (Галандзовського) возвів у сан архімандрита, ієромонаха Іоанна (Калаканова) – у сан ігумена, а ігумена Стефана (Гилюка) нагородив правом носіння хреста з прикрасами.

За відправою, з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира, у сан диякона було рукоположено персонального фотографа Предстоятеля УПЦ Максима Бруснику.

Після богослужіння  Первосвятитель привітав вірян із днем пам’яті преподобного Сергія Радонезького та побажав його молитовної підтримки храму та усім, хто буде до нього приходити .

На згадку про відвідини та освячення церкви на честь ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість» її настоятель, архімандрит Філарет (Кучеров), подарував Предстоятелю архієрейський посох.

Також Блаженніший Владика нагородив церковними відзнаками благодійників та меценатів. Зокрема, орденами святого рівноапостольного князя Володимира були відзначені: голова Державної митної служби України Анатолій Макаренко, голова Солом'янської районної ради Іван Сидоров, голова правління ВАТ «ВТБ Банк» Вадим Пушкарь та його заступник Віталій Фішер, депутат Верховної Ради України Сергій Тулуб, голова парафіяльної ради Ярослав Шовкеник та інші.

ДО РЕЧІ. Дерев’яний храм на честь ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість» належить до парафії в ім’я преподобного Сергія Радонезького.

Рішення про будівництво храмового комплексу з кам’яним та дерев’яним храмами та корпусом соціальної допомоги дітям було прийнято у 2002 році.

У 2003-му – Блаженніший Митрополит Володимир звершив закладку майбутнього храму. Цього ж року була оформлена вся необхідна документація та розпочато будівельні роботи.

Проте тільки через чотири роки, у 2007-му, було закладено фундамент великого храму та розпочато зведення малого.  Тим часом богослужіння звершувались у облаштованому наметі.

Наразі вже побудовано і освячено дерев’яний храм, зведено стіни кам’яного та будується  соціальний центр.

Максим Сидоренко
Фото диякона Максима Брусники

 


Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com