УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир провів брифінг для журналістів із приводу візиту Святішого Патріарха Кирила в Україну24 липня, коли до прибуття в Україну Патріарха Московського та всієї Русі Кирила залишаються лічені дні, у конференц-залі корпусу Синодальних відділів УПЦ (70-а) Києво-Печерської Лаври Предстоятель УПЦ дав брифінг для журналістів центральних ЗМІ.

Блаженніший Митрополит Володимир відповів на запитання журналістів.
 
Про очікування

Перше питання стосувалося передчуттів та настрою напередодні візиту: чого віряни Української Православної Церкви та особисто сам Предстоятель очікують від першого приїзду Патріарха Кирила в нашу країну. Блаженніший Владика зазначив, що, безперечно, відчувається радість і натхнення від майбутньої події.

«Віряни радіють, що до них приїде Патріарх, - зазначив Його Блаженство. - Вони щасливі, що матимуть можливість молитися з Предстоятелем Руської Православної Церкви - Церкви, яка має свої представництва у 65 країнах світу».

«Ми також вважаємо, що це закономірна справа, древня традиція Церкви, коли єпископ відвідує свої парафії, свою паству. Апостол Павло, буваючи на тих парафіях, що їх він заснував та поставив на них пресвітерів, казав: «Радію, побачивши, що ви перебуваєте в ученні Христовім, як я заповідав вам це робити».
 
Про вшанування жертв Голодомору

«Під час планування візиту Святішого в Києві йшлося про покладання квітів та вшанування пам'яті загиблих у Великій Вітчизняній війні біля пам'ятника-обеліска на Площі слави. Тоді Святішому сказали, що поруч стоїть новий меморіал жертвам Голодомору. Патріарх висловив побажання покласти також квіти і до нового пам'ятника, адже це також стосується пам'яті загиблих людей: і там нещасних, убієнних, і тут нещасних, замучених...»

Про Українські Лаври і Херсонес

«Херсонес є історичним місцем, де отримав хрещення святий рівноапостольний князь Володимир. Собор було знищено, а відбудовано наприкінці 90-х років минулого століття. Освячення собору довелося очолити мені, були присутні на освяченні тодішні Президенти України та Росії. Тепер до цієї святині постійно прибувають паломники, це є місце вшанування хрещення святого рівноапостольного князя Володимира. Тому відвідає святиню і Патріарх.

Три Лаври є на території Української Православної Церкви. З давніх-давен вони були шановані в нашому народі, та в період атеїстичних гонінь їх закрили й осквернили. Нині ці величні святині - наша Києво-Печерська Лавра, Свято-Успенська Почаївська та Святогірська Лаври відроджуються, відновлюються.
Патріарх, звісно, не може обминути цих трьох Лавр, славних своєю історією, які дають людям хліб духовний».
 
Про особистість Патріарха

«Я давно знаю Святішого Кирила, тоді, коли він ще зовсім молодими працював при митрополиті Никодимі (Ротові), нині покійнім.

Патріарх - людина розумна, толерантна, наполеглива. Я думаю, що він не зробить жодної шкоди Церкві, а навпаки.

Ті, що підбурюють вірян та громадськість проти нього, страшають тим, що він начебто - реформатор великий, і з ним настануть великі зміни в православній вірі. Це несправедливо...
Патріарх молодий, енергійний, справедливий, добре ставиться до людей».
Про відвідини місця будівництва кафедрального Собору

«Святіший сам висловив побажання відвідати місце будівництва нашого кафедрального Свято-Воскресенського собору, щоб помолитися, аби Господь допоміг нам завершити будівництво. Як ви знаєте, наша Церква не має собору з 1992 року.

Зараз часто запитують, чи допоможе візит Святішого в будівництві собору. То відповім, що ми просити не будемо, а якщо хтось захоче допомогти, то й відмовлятися не станемо...»

«Православіє в Україні» спеціально для офіційного сайту УПЦКоментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com