УКР РУС ENG 
   

Святіший Патріарх Кирил освятив Спасо-Преображенський кафедральний собор ДонецькаУ головний собор міста віряни почали збиратися вже опівдні. Люди прийшли з добрим настроєм, принесли повітряні кульки, квіти, прапорці, плакати "Кирило - наш Патріарх!" та "Ваша Святість, ласкаво просимо в Донбас!". Серед вірян було багато паломників, що приїхали з Донецької області.

У соборі Першоієрарха зустрічали священнослужителі Донецької єпархії у червоному великодньому облаченні. Поруч стояли курсанти Донецького військового ліцею у білосніжній парадній формі. Коли Святіший Патріарх наблизився до собору, у небо злетіли тисячі зелених повітряних кульок із зображенням патріаршої символіки.

Благословивши вірян, Предстоятель Руської Православної Церкви очолив чин освячення Спасо-Преображенського кафедрального собору. Йому співслужили Блаженніший Митрополит Київський та всієї України Володимир, митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел, митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон, архієпископ Саранский і Мордовський Варсонофій, архієпископ Білоцерківський Митрофан, єпископ Білгород-Дністровський Олексій, єпископ Горлівський і Слов'янський Митрофан, єпископ Сонячногорський Сергій, єпископ Макіївський Варнава і єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр.

Першоієрарх прочитав молитви, покропив святою водою вівтар і стіни собору і поклав святий антиминс на престол.

Після богослужіння Святіший Патріарх відвідав нижній храм на честь преподобного Сергія Радонезького, де йому були були подаровані: ікона Божої Матері Новодворська, написана у XIX столітті, унікальна ручка Tibaldiс із зображенням святителя і чудотворця Миколая, а також міні-дзвіниця із дзвонами, відлитими на Донецьком металургійному заводі.

Святіший Патріарх поїхав, а люди ще довго не розходилися. Молилися, ділилися враженнями від побаченого, від слів Патріарха.

Patriarh.in.ua
 
ФОТОЛІТОПИС

Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com