УКР РУС ENG 
   

ЧЕТВЕРТИЙ ДЕНЬ ВІЗИТУ. Святіший Патріарх Кирил звершив Божественну літургію у Свято-Успенській Святогірській Лаврі30 липня, в день шанування Святогірської ікони Божої Матері, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил очолив Божественну Літургію у Свято-Успенській Святогірській Лаврі (Донбас).

Йому співслужили: Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир, а також сонм архієреїв Руської та Української Православних Церков.

Ієрархам співслужило духовенство Донецької, Горлівської та інших єпархій України й Росії.

На молитву зі своїм Патріархом прибули тисячі прочан із багатьох куточків України та ближнього і дальнього зарубіжжя.

Свято-Успенський собор Лаври не зміг вмістити під своїми сводами усіх віруючих, більшість яких залишилась ззовні. Тому для зручності на передсоборній площі було встановлено великий екран, на якому транслювалося богослужіння. Відправу також можна було переглянути у прямому ефірі на телеканалах «Глас» та «Інтер». 

Після Божественної літургії Патріарх Кирил  очолив хресний хід із чудотворною Святогірською іконою Пресвятої Богородиці, який пройшов зі Свято-Успенського собору до монумента Божої Матері, де був відслужений молебень із проголошенням многоліття.

Після молебню Святішого Патріарха у  Лаврі привітав намісник обителі єпископ Святогірський Арсеній. В своєму слові владика Арсеній коротко пригадав історичний шлях обителі, а особливо страшний час гонінь атеїстичної влади. Також намісник монастиря відмітив, що архіпастирський візит Патріарха до Святогірська є особливо радісним та урочистим, оскільки є першим візитом Першосвятителя за всю історію монастиря. 

На згадку про цю подію Святішому Патріарху Кирилу було піднесено у дар образ Пресвятої Богородиці. 

В свою чергу, з привітальним словом до багатотисячного зібрання прочан звернувся Первоієрарх Руської Церкви.

Зокрема, Святіший Владика загострив увах присутніх на проблему церковного розділення і його тяжких наслідках.

«Ніякою людською мудрістю, ніякими людськими ідеалами  неможливо виправдати розкол, тому що розкол – це порушення слів Господа про єдність Його насліддя. Навіщо ж тоді у розколі звершувати Літургію і блюзнірськи виголошувати слова: «Нас же всіх, хто причащається від єдиного хліба і чаші, з’єднай один з одним, во єдиного Духа Святого причастя». Адже за це лицемірство Бог карає, за це лицемірство Бог карає і тих, хто в розколі, і народ, який не розуміє істини та Божу заповідь про єдність зраджує в ім’я людських мрій і ідеалів. Історія показує, що ще жодна людська мрія, жодна політична ідея, жодна національна ідея не була досягнута через розділення Тіла Христового, - відмітив Патріарх Кирил.

Окрім цього,  Архіпастир висловив подяку Предстоятелю Української Православної Церкви Блаженнішому Митрополиту Володимиру, митрополиту Донецькому і Маріупольському Іларіону та єпископу Святогірському Арсенію за труди по збереженню єдності Православ’я в Україні та відродження Святогірської обителі, а також усім мирянам за мужнє стояння у вірі та відданість Святій Церкві.

На згадку по спільну молитву Патріарх Московський і всієї Русі подарував обителі образ Господа  Іісуса Христа, а священноархімандриту Лаври митрополиту Іларіону Маріупольському та її наміснику єпископу Арсенію архієрейські панагії.

Насамкінець Владика Кирил окропив присутніх святою водою, а кожний прочанин отримав від Патріарха у благословення іконочку святого рівноапостольного князя Володимира.
 
Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com