УКР РУС ENG 
   

П'ЯТИЙ ДЕНЬ ВІЗИТУ. Святіший Патріарх Кирил освятив собор Миколо-Василівського монастиря (с. Микільське, Донецька область)Вранці 31 липня у воріт Свято-Успенського Миколо-Василівського монастиря зібралося близько 10 тисяч вірян. Усі вони прийшли помолитися та отримати благословення Предстоятеля Руської Православної Церкви Святішого Патріарха Московського та всієї Русі Кирила.

Біля Свято-Іверського надвратного храму Першоієрарха Руської Православної Церкви зустріли намісник Свято-Василівського чоловічого монастиря схиархімандрит Аліпий (Бондаренко) і ігуменя Свято-Микільского жіночого монастиря ігуменя Ганна (Морозова). Святіший Патріарх Кирил пройшов по викладеній квітами доріжці до поклінного мармурового хреста, встановленого на згадку про його візит до обителі.

Потім братія монастиря й прочани пройшли до величного Свято-Успенського собору, де Святіший Патріарх Кирил прочитав заключну молитву на освячення собору й поклав святий антиминс на центральний престол.

У такий спосіб був виконаний заповіт засновника Свято-Успенської Миколо-Василівської обителі схиархімандрита Зосими (Сокура), який ще 2002 року смиренно просив своїх духовних чад побудувати собор за зразком Успенського собору Московського Кремля для того, щоб його освятив Святіший Патріарх Московський і всієї Русі. Саме про це нагадав митрополит Іларіон у своєму зверненні до Святішого Патріарха. Також Владика подякував Першоієрарха за візит до Донбасу й обителі. У дарунок Його Святості митрополит Іларіон підніс ікону святих преподобних Зосими та Савватія Соловецьких - небесних заступників отця Зосими (у чернецтві Саватія, у схимі - Зосими). Також Його Святості була подарована книга про історію монастирів с. Микільського.

Звертаючись до вірян Донбасу, Святіший Патріарх подякував усім за тверде стояння у Православній вірі. Також він відзначив працю благодійників обителі.

На пам'ять Святіший Патріарх Кирил передав у дарунок монастиреві стародавню ікону Успіння Пресвятої Богородиці - небесної покровительки обителі.

Після богослужіння Предстоятель Руської Православної Церкви відслужив заупокійну літію на могилі засновника монастиря схиархімандрита Зосими (Сокура).

patriarh.in.ua
ФОТОЛІТОПИС


Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com