УКР РУС ENG 
   

Святіший Патріарх Кирил відвідав Володимир-Волинський4 серпня Святіший Патріарх Московський та всієї Русі Кирил прибув у місто Володимир-Волинський.

Перед Успенським кафедральним собором Святішого Патріарха зустрічали Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир, правлячий архієрей єпархії єпископ Володимир-Волинський і Ковельський Никодим, інші ієрархи Української Православної Церкви, а також духовенство Волинської, Володимир-Волинської, Львівської, Ровенської, Дніпропетровської та інших єпархій, священнослужителі з Білорусі.

На заході були присутні й представники влади: голова адміністрації Волинської області Н.Я.Романюк, голова обласної ради А.П.Грицюк, мер Володимир-Волинського П.Д.Саганюк, Генеральний консул Росії у Львові Е.Ф.Гузеєв.

Навколо храму зібралися тисячі жителів Волинської землі та паломників.

Разом зі Святішим Патріархом прибули архіпастирі, що супроводжують його у поїздці Україною.

Біля входу до кафедрального собору Святішому Владиці піднесли хліб-сіль, діти вітали Предстоятеля Руської Православної Церкви віршами українською та російською мовами.

Увійшовши до храму, Святіший Патріарх Московський та всієї Русі Кирил вклонився його святиням, серед яких — хрест XIV століття, список Почаївської ікони Божої Матері, образ рівноапостольного князя Володимира із часткою його мощей, а також ковчежець із мощами священномученика Фаддея (Успенського), архієпископа Тверського, що починав своє архієрейське служіння на Володимир-Волинській кафедрі.

На площі перед кафедральним собором до Святішого Владики звернувся єпископ Володимир-Волинський і Ковельський Никодим. Відзначивши, що коріння Православної віри на Володимир-Волинській землі дуже глибоке, і розповівши про історію Успенського храму, він підкреслив, що паства та священнослужителі цього прикордонного краю сильні у вірі Православній. Владика Никодим підніс Святішому Патріархові ікону Собору святих, що просіяли у землі Волинській.

Патріарх привітав Блаженнішого Митрополита Володимира, архієреїв, священнослужителів та вірян і звернувся до них із вітальним словом.

Зокрема, Святіший Владика відзначив, що дивлячись на Успенський собор Володимир-Волинського, згадує Успенський собор у Володимирі-на-Клязьмі: обидва храми були закладені князем Володимиром і колись були на території однієї держави.

«Сьогодні це дві держави, і Православна Церква з повагою ставиться до цього вибору народу. Православна Церква – мати всіх народів і народностей і служить Богові в простоті, любові й смиренності», - сказав Патріарх.

У дарунок Успенському кафедральному собору Володимир- Волинської єпархії Патріарх передав образ Спасителя.

Його Святість попросив священнослужителів роздати всім присутнім іконки святого рівноапостольного князя Володимира, Хрестителя Русі, з Патріаршим благословенням. «Мені буде приємно, якщо у кожного з вас збережеться цей образок на згадку про нашу сьогоднішню молитву, на згадку про те, про що ми сьогодні молилися», — сказав Святіший Владика.

Предстоятель Руської Православної Церкви завершив проповідь словами «Нехай святий рівноапостольний князь Володимир береже Україну у мирі, однодумності та процвітанні».

Клірики та віряни проспівали Святішому Патріархові Кирилу «Многая літа».

«Ваша Святість! Знову й знову дякуємо Богові за те, що Ви приїхали та благословили нас своїм Патріаршим благословенням», — підкреслив єпископ Володимир-Волинський і Ковельський Никодим. Нагадавши, що наступного року буде святкуватися 850-річчя Успенського собору, він сказав: «Усі віряни нашої Володимир-Волинської єпархії, її духовенство запрошують Ваше Блаженство та Вашу Святість відвідати урочисті заходи, які відбудуться 10 травня 2010 року. Запрошуємо разом з нами розділити цей значимий ювілей!»

Святіший Патріарх Кирил підійшов до пастви і благословив вірян. Люди вигукували: «Наш Патріарх Кирил!»

Patriarh.in.ua
 
ФОТОЛІТОПИС

Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com