УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. У день святкування Винесення чесних древ Животворящого Хреста Господнього секретар Предстоятеля УПЦ звершив Божественну літургію на місці будівництва кафедрального соборуУ п’ятницю, 14 серпня, у день святкування Винесення чесних древ Животворящого Хреста Господнього, з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира секретар Предстоятеля УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр звершив Божественну літургію у дерев’яному храмі Всіх святих, що на місці будівництва Свято-Воскресенського кафедрального собору (вул. Залізнична, 3.)

По завершенні відправи  єпископ Олександр освятив принесені богомольцями мед і квіти. Освячення меду цього дня є благословенням вживати його з нового збору.

Насамкінець, Преосвященніший Владика поздоровив вірян із святами, що відзначаються в сьогоднішній день та звернувся зі словами настанови.

«Уподібнюючись мученикам Маккавеям, давайте і ми будемо, маючи перед собою зразок і образ Христа Розіп’ятого, віручі у Христа Воскреслого, принесімо Йому сердечні молитви, подячні молитви за Його іскупительний подвиг. Нехай Господь укріпляє усіх нас у несіння свого життєвого хреста, до якого кожний з нас покликаний, оскільки і сьогоднішнє свято до цього спонукає», - відзначив єпископ Олександр.

Особливісттю богослужіння є винесення напередодні ввечері на середину храму Хреста Господнього для поклоніння духовенства та віруючих.

Сьогоднішнє свято у народі має ще такі назви: перший або медовий Спас, Спас на воді або Мокрий Спас.

Також цього дня Церква вшановує пам’ять старозавітних мучеників Маккавеїв (166 р. до Р.Х.).

Крім того, 14 серпня розпочався Успенський піст. Він продовжується усього два тижні (до свята Успіння Пресвятої Богородиці), але за своєю строгістю прирівнюється до Великого.

Фото диякона Максима Брусники
 

ФОТОЛІТОПИСКоментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com