УКР РУС ENG 
   

ПОЧАЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир очолив святкове богослужіння з нагоди 350-ліття обрітення мощей преподобного Іова Почаївського10 вересня,  в день 350-ліття обрітення чесних мощей преподобного Іова, ігумена і чудотворця  Почаївського, Предстоятель Української Православної Церкви очолив Божественну літургію в Успенському соборі Почаївської Лаври.

Його Блаженству співслужили митрополити: Луганський і Алчевський Іоаннікій, Чернівецький і Буковинський Онуфрій, Дніпропетровський і Павлоградський Іриней,  Сімферопольський і Кримський Лазар, Луцький і Волинський Нифонт,  Донецький і Маріупольський Іларіон,  Хмельницький і Староконстантинівський Антоній, Миколаївський і Вознесенський Питирим, Черкаський і Канівський Софроній; архієпископи: Хустський і Виноградівський Марк, Тульчинський і Брацлавський Іонафан, Тернопільський і Кременецький Сергій, Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, Вінницький і Могилів-Подільський Симеон, Криворізький і Нікопольський Єфрем, Вишгородський Павел, Білоцерківський і Богуславський Митрофан, Почаївський Володимир; єпископи: Уманський і Звенигородський Пантелеімон, Хотинський Мелетій, Горлівський і Слов’янський Митрофан, Володимир-Волинський і Ковельський Никодим, Шепетівський і Славутський Володимир, Макарівський Іларій, Переяслав-Хмельницький Олександр та Городницький Олександр, Кременчуцький і Лубенський Володимир.

За богослужінням Архіпастир звернувся до богомольців зі словами настанови:

„Преподобні угодники – це святі люди, які, виконуючи заповіді Божі та Євангеліє, перебуваючі у різноманітних обставинах, досягали рівноангельного життя. Преподобний Іов Почаївський показав нам приклад того, як досягається пізнаня Бога і єднання із ним”, - відзначив Митрополит Володимир.

Після богослужіння Первосвятитель молитовно вклонився чудотворній Почаївській іконі Божої Матері, після чого очолив хресний хід із нетлінними мощами преподобного Іова, які таким чином були перенесені із Успенського собору до Печерного храму.

Під час хресного ходу Блаженніший Митрополит Володимир звершив чин освячення місця під будівництво нового храму на честь Преображення Господнього.

Наприкінці освячення Архіпастир поздоровив присутніх із днем пам’яті преподобного Іова та побажав його молитовного заступництва перед Господом.

Ідея зведення Свято-Преображенського храму виникла усього кілька місяців тому назад. Справа у тому, що на місці майбутнього храму раніше знаходився старий братський корпус. Спершу планувалося зведення нового корпусу. Проте, під час реконструкції головного храму обителі на честь Успіння Пресвятої Богородиці було виявлено, що Свято-Троїцька церква, у яку було перенесено соборні богослужінні, не вміщує усіх вірян. Саме з цього міркування було вірішено на місці розібраного корпусу звести великий храм на честь Преображення Господнього.

Максим Сидоренко
Фото диякона Максима Брусники

Читайте також матеріал про прп. Іова Почаївського>>>

ФОТОЛІТОПИСКоментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com