УКР РУС ENG 
   

НЬЮ-ЙОРК. Обрано нового главу Руської Зарубіжної ЦерквиУ понеділок, 12 травня, на засіданні Архієрейського Собору Руської Зарубіжної Церкви в Знаменському синодальному соборі в Нью-Йорку обрано нового її главу. Ним став виходець з України – архієпископ Сіднейський і Австралійсько-Новозеландський Іларіон, який зразу ж після свого обрання був возведений в сан митрополита.

Настоловання (інтронізація) Високопреосвященнішого Митрополита Східно-Американського і Нью-Йоркського Іларіона, названого Першоієрарха Руської Зарубіжної Церкви, відбудеться в неділю, 18 травня.

Архієпископ Іларіон (в миру — Ігор Олексійович Капрал) народився 6 січня 1948 року в місті Спірит Рівер (Канада, провінція Альберта) в сім’ї українських селян, які емігрували до Канади в 1929 році з Волині - з села Обеніжі, Турійського району.

В 1967 році поступив до Свято-Троїцької духовної семінарії в місті Джорданвіллі (США), після закінчення якої 1972 року був прийнятий до братії Свято-Троїцького монастиря міста Джорданвілль.
2 грудня 1974 року послушник Ігор прийняв чернецтво з іменем Іларіон, в честь преподобного Іларіона, схимника Печерського.

В 1975 році архієпископом Сіракузьким і Троїцьким Аверкієм (Таушевим) був висвячений у сан диякона, а в 1976 році — в сан пресвітера єпископом Манхеттенським Лавром (згодом — митрополитом Східно-Американським і Нью-Йоркським). Того ж року ієромонах Іларіон закінчив курс Сіракузького університету, отримавши ступінь магістра слов’янських наук і російської літератури. Ніс послух редактора англійської версії журналу «Православне життя».

10 грудня 1984 року був рукопокладений в сан єпископа Манхеттенського собором архієреїв Руської Зарубіжної Церкви, який тоді очолював Першоієрарх — митрополит Філарет (Вознесенський). Був призначений замісником секретаря Архієрейського Синоду Руської Зарубіжної Церкви.

В 1995 році призначений єпископом Вашингтонським з перебуванням в Нью-Йорку. 20 червня 1996 року призначений архієпископом Сіднейським і Австралійсько-Новозеландським. В 2003 році нагороджений правом носіння діамантового хреста на клобуку.

З 2006 року — перший заступник голови Архієрейського Синоду Руської Зарубіжної Церкви.

Після кончини Першоієрарха Руської Зарубіжної Церкви митрополита Лавра (16 березня 2008 року) архієпископ Сіднейський і Австралійсько-Новозеландський Іларіон виконував обов’язки голови Архієрейського Синоду РПЦЗ.

Руська Зарубіжна Церква нараховує біля 300 приходів і 20 монастирів в різних країнах світу. Більша частина приходів знаходиться в Америці, Австралії, Німеччині і Франції.

Відділ зовнішніх церковних зв’язків
Української Православної ЦерквиКоментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com