УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир благословив відкриття виставки творчих робіт засуджених «Промінь Христового Воскресіння»У вівторок, 27 травня, у Свято-Покровській церкві при Головному військовому клінічному госпіталі Міністерства оборони України відбулося відкриття виставки робіт художньо-прикладної творчості осіб, засуджених до позбавлення волі «Промінь Христового Воскресіння», присвяченої Великодню. Захід відбувся за сприяння Синодального відділу Української Православної Церкви по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України. Відкрили виставку Предстоятель Української Православної Церкви, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир і голова Державного департаменту України з питань виконання покарань Василь Кощинець.

На виставці представлено понад 200 кращих художніх виробів засуджених на релігійну тематику. Учасниками попереднього етапу виставки, який проводився у територіальних управліннях Департаменту стали майже 700 засуджених з різних установ виконання покарань.

«Метою проведення подібних заходів є пропаганда духовних традицій українського народу та гуманістичних цінностей християнської культури, сприяння формуванню у засуджених здорового способу життя та моральності, правослухняної поведінки і корисної зайнятості у вільний час» - зазначив голова Держдепартаменту з питань виконання покарань.

Присутність подібних експонатів свідчить про те, що така творчість мотивована релігійним натхненням і бажанням доторкнутися до святості. Багато подібних іконографічних робіт прикрашають церкви та молитовні кімнати в місцях позбавлення волі. Організатори виставки сподіваються, що вона буде цікавою для громадськості та викличе бажання допомогти людям, позбавленим волі, відчути себе потрібними суспільству.

У відкритті виставки також взяли участь голова Синодального військового відділу архієпископ Львівський і Галицький Августин, секретар Предстоятеля УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, представники державних органів влади, які опікуються питанням ресоціалізації засуджених.

Серед осіб, які відзначені церковними нагородами в цей з нагоди 10-ї річниці від Дня утворення Державного департаменту України з питань виконання покарань день були начальник управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в місті Києві та Київській області генерал-майор внутрішньої служби Саранча Павло Мусійович, заступник начальника Київського управління Держдепартаменту підполковник Андрушко Ігор Васильович, а також наступні особи - засновник і перший керівник антитерористичного спецпідрозділу СБУ «Альфа» генерал-лейтенант Василь Васильович Крутов, голова правління міжнародного благодійного фонду «Союзники» Хижняк Анатолій Іванович.

На відкритті виставки Блаженніший Митрополит Київський і всієї України вітаючи голову Держдепартаменту з питань виконання покарань Василя Кощинця і нагороджених представників Київського управління Держдепартаменту висловив надію на подальше зміцнення співпраці, співробітникам Державної кримінально-виконавчої служби міцності душевних і тілесних сил, мужності, терпіння, благословенних успіхів і допомоги Божої в подальшому служінні на благо України і на користь українському народу. У відповідь голова Держдепартаменту привітав Баженнішого Митрополита з днем, в який відбулось обрання Предстоятелем Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Володимира.

«Це відкриття за своєю суттю є репрезентація виставки, проведеної 8 травня в Державному департаменті України з питань виконання покарань. Через деякий час на прохання громадськості для представлення широкому загалу було вирішено ці роботи експонувати в церкві, оскільки всі експонати релігійної, пасхальної тематики» - повідомив журналістам співробітник Синодального військового відділу диякон Віктор Яценко.

Інформаційна служба Синодального відділу по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України
ФОТОЛІТОПИС
Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com