УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Відбулося засідання Архієрейського Собору Української Православної ЦерквиУ п'ятницю, 21 грудня, в актовому залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (корпус № 45) під головуванням Блаженнішого Митрополита Володимира відбувся Архієрейський Собор, у якому взяли участь практично всі єпископи Української Православної Церкви.

Перед початком засідання Блаженніший Владика відслужив подячний молебень у храмі на честь Усіх преподобних Печерських (Теплій церкві).

На відкритті Собору Предстоятель підбив підсумки року, що минає, дав оцінку основним церковним подіям, окреслив коло проблем, з якими православним України доведеться зіткнутися наступного року.

Керуючий справами УПЦ архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан доповів про діяльність Священного Синоду, ознайомив присутніх із прийнятими на ньому рішеннями, які стосуються зокрема реорганізації єпархій та призначення нових єпископів. Архієрейський Собор УПЦ затвердив усі синодальні рішення 2007 року.
Голова Богословсько-канонічної комісії та ректор Київських духовних шкіл єпископ Бориспільський Антоній, якому доручили очолити робочу групу з підготовки змін до Уставу Української Православної Церкви, зачитав звіт про виконану роботу.
З цього ж питання виступив керівник юридичного відділу при Священному Синоді УПЦ заслужений юрист України Валентин Волинець. Робоча група обґрунтувала необхідність внесення змін до Уставу, який був прийнятий ще у 1990 році. Після довгої дискусії з обговорення питання Собор вирішив дати можливість єпископам внести свої пропозиції до Уставу. Після їхнього внесення нову редакцію Уставу буде представлено в органи державної влади для реєстрації.

Учасники Собору неодноразово підкреслювали, що виправлення не стосуються статусу Української Православної Церкви як автономної тридцятимільйонної історичної Руської Православної Церкви.

На соборі розглянули проблеми, які виникли у Хустській єпархії. Єпископи підтвердили рішення Священного Синоду від 14 грудня 2007 року про почислення на спокій єпископа Хустського і Виноградівського Іполита. Зазначалася його деструктивна діяльність, але разом із тим учасники Собору підкреслили, що, після покаяння, рішення по цій справі можуть бути переглянуті.

Собор засудив діяльність заполітизованих навколоцерковних громадських організацій, зокрема, «Союзу православних громадян України», якій діє на чолі з Валерієм Кауровим. Також розглянули звернення до Церкви УПЦ-КП і УАПЦ. Документи передали для вивчення у Богословсько-канонічну комісію при Священному Синоді УПЦ.

Блаженніший Митрополит запросив єпископів взяти участь у традиційному вдячному молебні, який відбувся у суботу, 22 грудня, на Володимирській гірці столиці за участі перших осіб держави.

У підсумку Блаженніший Митрополит Володимир подякував архієреїв за їхні труди та побажав Допомоги Божої у майбутніх звершеннях.

Читайте також:

Виступ Блаженнішого Митрополита Володимира на Архієрейському Соборі

Виступ Керуючого справами УПЦ архієпископа Білоцерківського і Богуславського Митрофана

Протокол засідання Собору єпископів УПЦ

Статут про управління УПЦ

Звернення Собору єпископів УПЦ до її вірних чад

Довідка про діяльність голови Спілки православних громадян України Валерія Каурова

    
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com