МИТРОФАН, Єпископ Горлівський і Слов’янський | Українська Православна Церква
 
  УКР РУС ENG 
   

МИТРОФАН, Єпископ Горлівський і Слов’янський



У миру - Андрій Вікторович Нікітін
Народився 31.10.1976.
Тезоіменитство - 20.08
Хіротонія - 28.01.2007
На кафедрі з 28.01.2007

Єпископ Горлівський і Слов'янський Митрофан народився 31 жовтня 1976 року в місті Ворошиловграді (нині м. Луганськ) у родині робітників.

З 1982 по 1991 рік навчався у середній школі. З 1990 року ніс послух іподиякона при Свято-Петропавлівському кафедральному соборі Луганська.

У 1991 році вступив послушником у Курсько-Корінну Різдва Богородиці пустинь Курської єпархії. Ніс послух вівтарника, уставщика, виконував господарські роботи.

У 1994 році, з благословення духівника, перейшов у нововідкритий Свято-Успенський Святогірський монастир (нині Лавра) Донецької єпархії. З листопада 1994 року ніс послух іподиякона та водія в єпископа Горлівського і Слов'янського Аліпія.

21 листопада 1994 року Преосвященнішим Аліпієм був висвячений у сан диякона. 23 грудня 1994 року у Святогірському Свято-Успенському монастирі пострижений у чернецтво з ім'ям Митрофан на честь святителя Митрофана, єпископа Воронезького. У сані ієродиякона продовжував нести послух водія та іподиякона.

18 травня 1997 року висвячений у сан ієромонаха.

20 жовтня 1997 року Високопреосвященнішим Іларіоном, архієпископом Донецьким і Маріупольським, керуючим Горлівською єпархією, направлений на пастирське служіння у Свято-Михайлівський храм Маріуполя. Указом від 23 липня 1999 року призначений настоятелем новоствореної громади на честь святого рівноапостольного князя Володимира м. Маріуполя.

З 12 квітня 2000 року - настоятель Свято-Володимирського храму м. Маріуполя. З 1 серпня того ж року - храму Різдва Христова м. Донецька.

З 1996 по 2000 рік навчався у Київській духовній семінарії, а з 2001 по 2005 рік - у Київській духовній академії.

З 2004 року ніс послух духівника й викладача Нового Завіту на відділенні духовної культури при Донецькому національному університеті. Указом від 8 лютого 2006 року призначений настоятелем новоствореної громади на честь святих князів страстотерпців Бориса й Гліба при університеті.

Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 24 січня 2007 року призначений на Горлівську кафедру та возведений у сан єпископа.

Архієрейська хіротонія відбулася 28 січня 2007 року в Трапезному храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.



 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна Церква