УКР РУС ENG 
   

АНАТОЛІЙ, Архієпископ Сарненський і ПоліськийУ миру - Олексій Олексійович Гладкий
Народився 28.07.1957
Тезоіменитство - 16 липня
Хіротонія - 28.10.1993
На кафедрі з 30.03.1999

Архієпископ Сарненський і Поліський Анатолій народився 28 липня 1957 року в місті Старокостянтинів Хмельницької області. У 1975 році закінчив середню школу. З 1975 по 1977 рік проходив військову службу.

1979 року вступив до Ленінградської духовної семінарії, а 1982-го - до Ленінградської духовної академії.

У 1982 році 14 лютого висвячений у сан диякона, 21 лютого - в сан священика. Священицьку  та диякінську хіротонію звершував митрополит Ленінградський і Новгородський Антоній (Мельников).

Рішенням Навчального комітету при Священному Синоді був відряджений на служіння до Київської єпархії. Призначений настоятелем Свято-Марії-Магдалинівського храму м. Біла Церква та благочинним Білоцерківського і Сквирського районів Київської області.

1988 року призначений настоятелем Свято-Михайлівського храму міста Обухова та благочинним Обухівського, Миронівського, Кагарлицького, Богуславського районів Київської області. Збудував новий храм з каплицею в місті Обухові.

1992 року пострижений у чернецтво в Києво-Печерській Лаврі і возведений у сан ігумена. З 1993 року - секретар Митрополита Київського і всієї України. 

28 жовтня 1993 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир звершив хіротонію архімандрита Анатолія в єпископа Рівненського і Острозького. Протягом двох років владика очолював Рівненську кафедру. Призначений ректором Межирицького духовно-пастирського училища та  Городоцького Регентсько-катехізаторського духовного училища.

З 27 липня 1995 року призначений на Глухівську і Конотопську кафедру.

30 березня 1999 року рішенням Священного Синоду УПЦ була відкрита нова єпархія на Поліссі, першим керуючим якої призначили єпископа Анатолія.

У день пам'яті рівноапостольного князя Володимира, 28 липня 2004 року, владику було возведено в сан архієпископа.

1997 року нагороджений орденом святого рівноапостольного князя Володимира ІІІ ступеня. 2001 - орденом "Різдво Христове - 2000" І ступеня. 12 липня 2002 року Президент України нагородив орденом "За заслуги" ІІІ ступеня.

Предстоятелем РПЦ Святійшим Патріархом Олексієм ІІ нагороджений орденом преподобного Сергія Радонезького ІІ ступеня.

Предстоятелем УПЦ Блаженнішим Митрополитом Володимиром нагороджений орденом святого князя Володимира ІІ ступеня.

Відзначений грамотою "Гордість Полісся".

Захистив дисертацію на тему «Життя та діяльність проф. В. М. Бенешевича в історико-богословському осмисленні» та здобув звання кандидата богослов'я.

2007 року Ужгородська українська богословська академія імені святих рівноапостольних Кирила та Мефодія присвоїла архієпископу Анатолію вчену ступінь доктора філософських наук і нагородила Хрестом доктора ІІ ступеня та є викладачем вищевказаного закладу. 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com