УКР РУС ENG 
   

МАРК, Архієпископ Хустський і ВиноградівськийПостійний член Священного Синоду

У миру - Микола Іванович Петровцій
Народився 06.12.1951.
Тезоіменитство - 8 травня
Хіротонія - 28.07.1988
На кафедрі з 14.12.2007

Архієпископ Хустський і Виноградівський Марк (Микола Іванович Петровцій) народився 6 грудня 1951 року в селі Заднєє (нині Приборжавське).

Батько - Петровций Іван Іванович був селянином, православною, благочестивою людиною. Мати - Петровций (дівоче прізвище - Бодорович) Ганна Андріївна була домогосподаркою, благочестивою жінкою. Уся родина духовно окормлялася у Свято-Серафимівському жіночому монастирі до його закриття.

У 1958 році пішов у восьмирічну школу. Потім продовжив навчання у Должанській середній школі. Після школи працював разом із батьком у Должанському ліспромгоспі.

З травня 1970 року по червень 1972 року служив у лавах Радянської армії.

У серпні 1972 року приїхав у місто Загорськ з наміром готуватися до вступу в Московську духовну семінарію й з вересня того ж року почав працювати у Троїце-Сергієвій Лаврі, де виконував різні послухи: трапезника у братській трапезній, книгодержця, а потім келейника при наміснику Лаври.

У серпні 1973 року вступив до Московської духовної семінарії, був відразу зарахований до 4 класу.

У вересні 1973 року подав прохання на вступ до монастиря. 6 березня того ж року прийняв чернечий постриг з ім'ям Марк, на честь святого апостола і євангеліста Марка.

17 березня того ж року архієпископ Дмитрівський Володимир, ректор Московських духовних шкіл (нині Блаженніший Митрополит Київський і всієї України), висвятив його в сан ієродиякона.

7 квітня того ж року в Трапезному храмі Троїце-Сергієвої Лаври висвятив у сан ієромонаха.

1978 року ієромонах Марк закінчив Московську духовну академію зі ступенем кандидата богослов'я за роботу на тему: "Образ і подоба Божа в людині за вченням Отців і Учителів Церкви Олександрійської школи". Того ж року був призначений викладачем Нового Завіту в другому класі семінарії.

16 квітня того ж року був призначений благочинним Троїце-Сергієвої Лаври. На цьому послуху, поєднуючи його з викладацькою роботою в семінарії, трудився до червня 1985 року, коли наказом Святійшого Патріарха Пимена від 25 червня ієромонах Марк був призначений намісником Свято-Успенської Почаївської Лаври.

Рішенням Священного Синоду від 19 липня 1988 року ієромонах Марк став єпископом Кременецьким, вікарієм митрополита Львівського й Тернопільського Никодима. Архієрейська хіротонія відбулася в місті Києві 28 липня, у день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира.

Під керівництвом митрополита Никодима трудився до кінця 1988 року, коли рішенням Священного Синоду від 27 грудня єпископ Марк очолив новостворену Тернопільсько-Кременецьку єпархію.

Рішенням Священного Синоду від 10 квітня 1989 року єпископ Марк став єпископом Аргентинським і Південноамериканським, Патріаршим Екзархом Центральної й Південної Америки.

1 листопада 1993 року став керуючим Патріаршими приходами в Канаді з титулом єпископа Каширського.

У квітні 2005 року очолив Сумську кафедру.

У зв'язку зі збільшенням кількості єпархій включений до числа постійних членів Священного Синоду Української Православної Церкви (Журнал № 47). 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com