УКР РУС ENG 
   

ІОАНН, Архієпископ Херсонський і Таврійський



Голова Синодального відділу УПЦ з канонізації святих

У миру - Ігор Степанович Сіопко
Народився 14.03.1964. Тезоіменитство - 9 жовтня
Хіротонія - 13.12.1996
На кафедрі з 11.11.2008

Архієпископ Херсонський і Таврійський Іоанн (Ігор Степанович Сіопко) народився 14 березня 1964 року в Рівному в родині робітника.

У 1981 році закінчив Рівненську середню школу.

19 серпня 1985 року був висвячений у сан диякона, а 22 лютого 1987 року - в сан священика.

З 1991 по 1993 рік знаходився в УАПЦ. 1992 року закінчив Львівську духовну семінарію. У 1993 році перейшов до УПЦ КП і був хіротонісаний в єпископа, керував Яготинською єпархією.

29 грудня 1993 року на Архієрейському Соборі УПЦ приніс покаяння і був прийнятий у лоно Української Православної Церкви.

31 грудня 1993 року в Києво-Печерській Лаврі прийняв чернечий постриг з ім'ям Іоанн, на честь святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова. 7 січня 1994 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир возвів його в сан ігумена, а 2 серпня того ж року - в сан архімандрита. Був призначений секретарем Київської єпархії.

1996 року закінчив Київську духовну академію.

13 грудня 1996 року був хіротонісаний в єпископа Переяслав-Хмельницького і призначений вікарієм Київської Митрополії.

26 липня 2000 року владика Іоанн був призначений єпископом Хустським і Виноградівським.

28 серпня 2004 року возведений у сан архієпископа.

Рішенням Священного Синоду УПЦ від 22 листопада 2006 року був звільнений від управління Хустською кафедрою і призначений архієпископом Херсонським і Таврійським.

Згідно з рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 11 листопада 2008 року став архієпископом Сумським і Охтирським (Журнал №103).

Згідно з рішенням Священного Синоду УПЦ від 17 листопада 2008 року він знову став архієпископом Херсонським і Таврійським (Журнал засідання №108).



 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна Церква



Зворотний зв’язок: presschurch@gmail.com