УКР РУС ENG 
   

СЕРАФИМ, Єпископ ЯготинськийСлово архімандрита Серафима (Демьяніва)
при нареченні його у єпископа Яготинського

Ваше Блаженство,
богомудрі Святителі Христові!

У житті людини іноді відбуваються події, від яких серце її переповнюється, а душа не може замкнутися й увійти в себе.

Такий час настав зараз для мене і я повинен сповідувати перед Вами мою щиросердечну тривогу, моє внутрішнє сум'яття та страх.

Я дуже зніяковів, коли довідався про таке благовоління Боже про мене, і нині душа моя відчуває трепетне благоговіння перед величчю архієрейської благодаті і тим відповідальним послухом, який покладено на мене. Я не шукав високого сану, яким Ви готові наділити мене після обрання Вашого Блаженства й Священного Синоду Української Православної Церкви. Завжди, з раннього дитинства, я прагнув до того, щоб служити Господу і його Святій Церкві.

Однак, мені здавалося, що це моє прагнення здійснюється у тих послухах, на яких я перебував - більше тридцяти років у священному сані - служив на парафіях Чернігівської і Київської єпархій, був намісником і відновлював із руїн Гошівський чоловічий монастир на Івано-Франківщині, а протягом останніх 18-ти років займався відродженням чернечого життя у Свято-Пантелеімонівському монастирі заповідника «Феофанія» міста Києва, де свого часу трудилися такі великі подвижники й святителі, як Інокентій (Борисов), Порфирій (Успенський) і преподобний Гавриїл Афонський.

Великий страх обіймає мою душу сьогодні. Адже знаю, що єпископське служіння, по вірі нашій, за церковним ученням, є найвищим служінням на землі.

Висота його, відповідальність, пов'язана з ним, незрівнянні із злиденністю моєї душі, з тим схвилюванням від всебічного недостоїнства, що наповнює всю мою сутність.

Подумки звертаю свій погляд назад, на прожите життя. Від юності моєї, з повною щирістю, віддав я себе на служіння Богу і Церкві. І Господь завжди був зі мною. У дні важких випробувань і занепаду духу Він давав не лише підтримку й підкріплення моїм ослабілим силам, але й особливу духовну радість, і сповнював душу мию якоюсь насолодою і вдячністю за посланні випробування.

Розкриваючи перед вами, богомудрі архіпастирі, думки й почуття, що охоплюють мою душу в ці хвилини, звертаю свій погляд до небесного Пастиреначальника Господа Ісуса. З глибини душі молю Його, щоб Він, покликавши мене до великого служіння, послав мені, недостойному, благодать, очистив мій розум і серце, освятивши для гідного служіння Йому і Церкві Його Святій, щоб Він ніколи не відступав від мене і направляв мою волю до виконання заповідей Його.

Я зі смиренністю схиляю свою голову та віддаюся опіці Божій, усвідомлюючи, що Його воля свята відбувається наді мною, тому що «ніхто сам собою не приймає цієї честі, але покликаний Богом» (Євр. 5, 4).

Тому, не опираючись волі Божій, я зі щиросердним трепетом промовляю: «Дякую Богу за Його милості до мене, грішного».

Приймаючи жереб вищого церковного служіння, що випав мені, я також дякую Вам, Блаженніший Владико, за те, що Ви не відсторонюєте мене від себе, не віддаляєте мене від рідної і дорогої моєму серцю Феофанії; за те, що на мою долю випала честь бути скромним помічником, вікарієм Вашого Блаженства. Я тішуся думкою про те, що буду у всій моїй діяльності користуватися Вашим мудрим керівництвом, настановами та порадами.

Тому, віддаю себе досвідченому керівництву Вашого Блаженства. Прийміть мене, Владико, у свою любов, як сина люблячого, котрий буде сидіти біля Ваших святительських ніг і слухати Ваші батьківські настанови.

А вас, святителі Христові, як старших і досвідчених у своєму служінні, прошу не залишити й не позбавити мене своїх мудрих порад і святих молитов. Помоліться про мене Господу, щоб вашими молитвами благодать Божа рясно зійшла на мене. І нехай сподобить мене Господь непорочно проходити єпископське служіння, і, зігріваючи в собі дар Божий, бути «взірцем для вірних у слові, у житті, у любові, у дусі, у вірі, у чистоті» (1 Тім. 4, 12), воздаючи славу Богу за всі Його незліченні благодіяння. Амінь.   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com