УКР РУС ENG 
   

АМВРОСІЙ, Єпископ Чернігівський і Новгород-СіверськийСлово архімандрита Амвросія (Полікопи) при нареченні його в єпископа Новгород-Сіверського, вікарія Чернігівської єпархії

Ваше Блаженство! Святителі Божі!

Усвідомлюючи висоту святительського служіння, до якого я нині призиваюся, труднощі й велику відповідальність перед Богом за Церкву Господа і Спасителя нашого, котру Він здобув Кров'ю Своєю (Діян. 20, 28), стою перед Богом та вами зі страхом і трепетом. Страшить слабкість моїх сил, убогість мого розуму, нетвердість волі у справах благочестя. Бачу, як множаться вороги православ'я, одягаються в нові одежі, змінюють свою личину, «приходять до вас в одежі овечій, а всередині суть вовки хижі» (Мф. 7, 15), видаючи себе за ревнителів віри, розкрадають череду неправедним вченням або ж людським властолюбством і користю. Але чую нині: «Не ви Мене вибрали, а Я вас вибрав і поставив, щоб ви йшли і приносили плід» (Iн. 15, 16).

Прихиляючи серце й голову перед Великим Архієреєм, «Котрий перейшов небеса» (Євр. 4, 14), підходжу з відвагою до престолу благодаті, прошу Його милості, й кажу: «Хай буде воля Твоя» (Мф. 6, 10).

Вірю, що благодать Божа зміцнює слабкі людські сили, адже «сила Моя вершиться в немочі» (2 Кор. 12, 9). Благодатна сила народжується в люблячому, смиренному й милостивому серці.

Молю Бога, щоб дарував мені жертовну любов і смиренність, терпіння й лагідність як єдину й міцну основу для проходження цього нелегкого послуху - архієрейського служіння.

Святий Максим Сповідник говорить, що Бог може зробити що завгодно, крім одного: найменше зі Своїх творінь він не може примусити полюбити Його, тому що Любов - найвищий прояв свободи. Ми можемо принести Богові єдиний дар - любов по-дитячому довірливого чистого серця.

Немає долі й випадку. Господь піклується про Церкву й усі творіння, без волі Божої навіть волосина з голови не впаде (Діян. 27, 34). Зі шкільної лави взяв я за правило ніколи нічого не шукати й ні від чого не відмовлятися. I це нове призначення приймаю з покірністю - нехай буде воля Господня!

Хочу із вдячністю згадати своїх наставників. Промислу Божому угодно було, щоб духовну освіту здобував я під покровом святині півдня - Касперівської ікони Божої Матері й преподобного Сергія Радонезького. Чверть століття я перебував під покровом харківських святинь, де під богомудрим керівництвом найстаршого ієрарха, Високопреосвященнішого митрополита Никодима виховувався в слухняності Церкві й відданості волі Божій, за що приношу йому синівську подяку.

Промислительно для мене й те, що я хрестився й дитячі роки провів у Троїцькому храмі рідного села на Вінниччині, навчався в Троїце-Сергієвій Лаврі, відновлював один із найбільш зруйнованих храмів Харкова - Троїцький, і вирушаю в ту єпархію, де кафедральний собор теж Троїцький. У цьому бачу особливу милість у Трійці славимого Бога.

Мене призначають вікарним архієреєм Чернігівської єпархії. Вірю, що молитвами святителя Феодосія Чернігівського під мудрим керівництвом митрополита Чернігівського Антонія успішно нестиму даний мені начальством Церкви послух.

Сподіваючись на милість Божу, покров Божої Матері та молитви святих, готовий усі сили покласти, щоб берегти віру православну, побожне богослужіння Церкви, слідувати за Христом шляхом істинно християнського життя, про яке говорить Євангеліє та святі отці, бути вірним Церкві, її священним канонам і слухняним священноначаллю.

Молитовно прошу благословення у Великого Пастиреначальника Церкви Христа, дякую Вашому Блаженству, Священному Синоду й вам, богомудрі святителі, за довіру й приймаю покладене на мене іго Христове, яке цінитиму й нестиму з Божою допомогою.

Про одне молю вас: покладаючи на мене руки, щоб возвести у великий сан архієрея, піднесіть ваші теплі молитви до Всевишнього, щоб Він благословив, умудрив і зміцнив мене, немічного, у новому служінні на славу Його імені та для спасіння людей.

Віддаюся в руки Божі, щоб служити Йому всім серцем, всією душею, всіма силами й усіма думками моїми. Амінь.   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com