УКР РУС ENG 
   

АВГУСТИН, Архієпископ Львівський і ГалицькийСлово на вручення жезла Преосвященному Августину, єпископу Львівському і Дрогобицькому

Преосвященний єпископе Августине!

Вітаємо тебе, нашого нового собрата, зі вступом на шлях єпископського служіння й молитовно бажаємо тобі благодатної допомоги від Господа в майбутній архіпастирській праці на благо Святої Церкви. Божественна благодать, яка немічних лікує, прийнята тобою через покладання рук наших, удостоїла тебе бути наступником святих апостолів у єпископському служінні, і ти приєднався до сонму святителів Православної Церкви.

Приймаючи єпископський сан, ставленик переживає особливий внутрішній страх перед відповідальністю такого високого служіння, перед усвідомленням слабкості своїх людських сил і необхідністю завжди з честю і гідністю стояти на чолі «пресвітерів люду свого», подаючи і пастирям, і пастві приклад моральної чистоти, високого благочестя й духовної мудрості. Не сумніваюся, що такі почуття відчуваєш нині й ти, як говорив про це вчора під час твого наречення.

Нагадуємо тобі, що Боже домобудівництво неможливо здійснювати самим лише нашим недосконалим розумом і слабкими людськими силами. Тільки з допомогою Божою, отримуючи благодатні Дари Святого Духа, ми можемо стати добрими й мудрими домобудівниками Божими. Тому необхідно пам'ятати й возгрівати в собі дари, дані через висвячення.

На тебе від сьогодні чекає відповідальний шлях єпископського служіння, Господь вручає тобі львівську паству, яка переживає, як і вся наша Церква, важкі часи. Все своє священнослужіння до цього дня розглядай як підготовку до такого великого подвигу.

З любов'ю й самовідданістю неси своє служіння, будь тим добрим пастирем, який готовий душу покласти за овець своїх. У союзі любові Христової будуй взаємовідносини з усіма християнськими конфесіями, щоб сприяти втіленню в життя євангельських завітів Христа Спасителя про єднання всіх вірних чад Його. Трудися на користь християнської єдності, насаджуючи серед своєї пастви насіння віри, любові й благочестя.

Прагнення до єдності всього стада Христового, всієї спадщини Божої, пошуків шляхів до цієї єдності - благословенні, і той стає Сином Божим, хто шукає братів своїх у Христі, хто творить глибокий мир, який лине далеко за межі церковні. «Ми молимося й усюди просимо миру в церквах, миру в молитвах, у проханнях... у вітаннях... Чому? Тому, що він - матір усіх благ і підстава радості», - говорить святитель Iоанн Златоуст.

Отже, розпочинай з миром і святим дерзновенням цей новий для тебе шлях без страху чи сумніву. Сам Господь, Верховний Архієрей наш, Який прикликав тебе на це служіння, з милості Своєї, подасть і щедру допомогу для виконання послуху церковного, як вимагають того висота й святість сану.

Для успіху у твоїй архіпастирській діяльності необхідно подавати добрий приклад своїм власним благочестивим життям і самовідданим служінням. Тому завжди пам'ятай слова апостола Павла, що «єпископ повинен бути непорочний... тверезий, цнотливий, благочестивий, чесний... гостинний, здібний навчати» (1 Тим. 3, 2).

Протягом багатьох років ти був пастирем і з власного досвіду знаєш, що жезлом своїм ми можемо навести лад у нашій пастві, що Царство Боже написати в серцях наших пасомих ми можемо тільки своєю кров'ю, тобто самовідданістю, подвигами, молитвами, сльозами, самознищенням і постійним розпинанням себе заради нашої пастви.

Возгрівай у собі отриманий тобою нині благодатний дар Святого Духа, і нехай буде плідною архіпастирська діяльність твоя на ниві Божій! Пам'ятай слова святого апостола Петра, якими він наставляв пастирів Христових: «Пасіть Боже стадо, яке у вас, доглядаючи його не примусово, а охоче і богоугодно» (1 Пет. 5, 2)!

Нехай, возлюблений собрате наш, благодать Божа, яка хворих лікує й немічних укріплює, невідступно супроводжує твоє майбутнє єпископське служіння! Благодатне предстательство Пречистої Богоматері та преподобних Антонія і Феодосія, Києво-Печерських чудотворців, в обителі яких відбувається твоя архієрейська хіротонія, нехай зміцнюють тебе на майбутньому шляху архіпастирського діяння.

А тепер прийми з рук наших жезл цей як знамення сили Божої, як опору в праці твоїй і ставай без остраху на шлях твій з любов'ю і духом лагідності, зійди на амвон і від повноти благодаті Всесвятого Духа, що зійшла сьогодні на тебе, дай благословення Боже благочестивим людям цим.

† Володимир,
Митрополит Київський і всієї України,
Предстоятель Української Православної Церкви   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com