УКР РУС ENG 
   

ЧЕРКАСЬКА єпархіяЧеркаська єпархія була заснована 1898 року. Наприкінці ХIХ століття правлячим архієреєм тут був вікарний єпископ Димитрій (Ковальський), а з 1910 року кафедру очолив єпископ Назарій (Блінов). До складу єпархії входили 173 парафії, що мали у своєму користуванні 82 типових і 91 пристосований храм. Канцелярія єпископа Назарія розташовувалася у приміщенні зведеного 1906 року подвор'я Свято-Онуфріївського Жаботинського чоловічого монастиря.

Водночас на території нинішньої Черкаської області було створено ще три єпископські кафедри: Уманську - в листопаді 1910 року, правлячий архієрей владика Димитрій (Вербицький); Чигиринську - в листопаді 1911 року, правлячий архієрей єпископ Никодим (Кротов), і Канівську - в серпні 1914 року, правлячий архієрей єпископ Василій (Богушевський). Ці єпархії проіснували до початку 30-х років XX століття, коли розпочалися масові репресії православного духовенства.

У липні 1992 року після 70-річної перерви в Черкасах було відновлено єпископську кафедру. Правлячим архієреєм з титулом «Черкаський і Канівський» було призначено Преосвященного Софронія (Дмитрука).   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com