УКР РУС ENG 
   

СЕВЕРОДОНЕЦЬКА єпархіяСєверодонецька єпархія утворена 31 травня 2007 року шляхом виділення зі складу Луганської. Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви (Журнал № 57) до Сєверодонецької єпархії відійшли такі адміністративні одиниці Луганської області: міста Лисичанськ, Рубіжне, Сєверодонецьк; райони - Біловодський, Білокуракинський, Кремінський, Марківський, Міловський, Новопсковський, Попаснянський, Сватівський, Старобільський і Троїцький.

Преосвященні Сєверодонецької єпархії отримали титул «Сєверодонецький і Старобільський».

Першим правлячим архієреєм було призначено Преосвященного Серафима (Залізницького), єпископа Білоцерківського і Богуславського, звільнивши його від управління Білоцерківською єпархією.

4 червня 2007 року, згідно з поданим рапортом Преосвященного Серафима (Залізницького) (схиєпископа Сергія), єпископа Сєверодонецького і Старобільського, його було почислено за штат, звільнивши від управління Сєверодонецькою єпархією. Місцем перебування Преосвященного Серафима було призначено Свято-Успенську Святогірську Лавру Донецької єпархії (Журнал № 62).

Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 10 червня 2007 року (Журнал № 64) Єпископом Сєверодонецьким і Старобільським було призначено Преосвященного Пантелеімона (Бащука), єпископа Шаргородського, вікарія Вінницької єпархії, звільнивши його з посади вікарія Винницької єпархії.   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com