САРНЕНСЬКА єпархія | Українська Православна Церква
 
  УКР РУС ENG 
   

САРНЕНСЬКА єпархіяСарненську єпархію утворено 30 березня 1999 року рішенням Священого Синоду УПЦ шляхом виділення зі складу Рівненської семи благочинних округів, що відповідають адміністративним районам Рівненської області: Сарненського, Березнівського, Володимирецького, Дубровицького, Зарічненського, Костопільського та Рокитнівського. Центром єпархії обрано невеличке поліське місто Сарни.

Переважну частину регіону займають ліси, болота й піски. Тут немає чорнозему, відсутня промисловість. У деяких місцевостях не родить навіть картопля. Чимало поліських сел приречені на вимирання. Колгоспи не діють, не працюють господарства. Поліщуки живуть у великій бідноті, тримаються за рахунок того, що збирають ягоди та гриби, які продають у сезон. Працездатне населення на літо виїжджає на заробітки. Влітку села напівпорожні: залишаються лише діти та люди похилого віку.

Віруючі Полісся надзвичайно релігійні, високоморальні, дуже прості, щедрі, добрі, спокійні й працьовиті. Можливо, саме лісова місцевість, віддалена від центрів сучасного життя, вберегла поліщуків від атеїстичних та політичних впливів, і вони зберегли свій дух, свою молитву. Сім'ї тут багатодітні: середня родина має не менше 4-5 дітей, а в деяких - по 9-12, тому в храмах єпархії дуже багато дітей і молоді.

На час утворення в єпархії було 176 парафій, тепер їх 270.

У Кузнецовську - місті енергетиків Рівненської АЕС - відкрито філію єпархіального управління. Тут збудовано цілий храмовий комплекс, до якого входять два храми: Свято-Володимирський, зведений і розписаний 2001 року, та кафедральний Спасо-Преображенський собор. У трапезній Свято-Володимирської церкви готують благодійні обіди для нужденних. Крім того, завершується будівництво притулку для людей похилого віку, закладено приміщення під бібліотеку, окремо має розташуватися ще притулок для дітей-сиріт. Будівництво храмового комплексу, замовником якого є Українська Православна Церква, ведеться у співробітництві з АЕС.

На базі Сарненського єпархіального управління висвячено у священство більше 50 пастирів. Відкрито три нових чоловічих монастирі. Перший - на честь ікони Божої Матері «Живоносне джерело» в урочищі Федорина в селі Масевичі Рокитнівського благочиння. Тут побудовано та освячено дерев'яну церкву та кам'яний храм. Другий монастир, Покровський, знаходиться в селі Хотинь Березнівського благочиння. В обителі розписано церкву та зведено будинок для ченців; планується побудова двоповерхового корпусу. Третій чоловічий монастир, також Покровський, в селі Великі Цепцевичі Володимирецького благочиння нараховує вже 10 насельників.

В єпархії діють дві жіночі обителі. Перша - на честь Iверської ікони Божої Матері в урочищі Юзефін села Глинне Рокитнівського благочиння. Тут 15 сестер живуть за суворим уставом. Відвідуваність монастиря невелика, а тому насельниці харчуються лише за рахунок своєї праці. Друга обитель - на честь Волинської ікони Божої Матері в селі Серники Зарічненського благочиння, де немає сестри, старшої 30 років. Насельниці обробляють кілька гектарів землі, будують прекрасний господарський комплекс.   
orthodox.org.ua

Українська Православна Церква