УКР РУС ENG 
   

САРНЕНСЬКА єпархіяСарненську єпархію утворено 30 березня 1999 року рішенням Священого Синоду УПЦ шляхом виділення зі складу Рівненської семи благочинних округів, що відповідають адміністративним районам Рівненської області: Сарненського, Березнівського, Володимирецького, Дубровицького, Зарічненського, Костопільського та Рокитнівського. Центром єпархії обрано невеличке поліське місто Сарни.

Переважну частину регіону займають ліси, болота й піски. Тут немає чорнозему, відсутня промисловість. У деяких місцевостях не родить навіть картопля. Чимало поліських сел приречені на вимирання. Колгоспи не діють, не працюють господарства. Поліщуки живуть у великій бідноті, тримаються за рахунок того, що збирають ягоди та гриби, які продають у сезон. Працездатне населення на літо виїжджає на заробітки. Влітку села напівпорожні: залишаються лише діти та люди похилого віку.

Віруючі Полісся надзвичайно релігійні, високоморальні, дуже прості, щедрі, добрі, спокійні й працьовиті. Можливо, саме лісова місцевість, віддалена від центрів сучасного життя, вберегла поліщуків від атеїстичних та політичних впливів, і вони зберегли свій дух, свою молитву. Сім'ї тут багатодітні: середня родина має не менше 4-5 дітей, а в деяких - по 9-12, тому в храмах єпархії дуже багато дітей і молоді.

На час утворення в єпархії було 176 парафій, тепер їх 270.

У Кузнецовську - місті енергетиків Рівненської АЕС - відкрито філію єпархіального управління. Тут збудовано цілий храмовий комплекс, до якого входять два храми: Свято-Володимирський, зведений і розписаний 2001 року, та кафедральний Спасо-Преображенський собор. У трапезній Свято-Володимирської церкви готують благодійні обіди для нужденних. Крім того, завершується будівництво притулку для людей похилого віку, закладено приміщення під бібліотеку, окремо має розташуватися ще притулок для дітей-сиріт. Будівництво храмового комплексу, замовником якого є Українська Православна Церква, ведеться у співробітництві з АЕС.

На базі Сарненського єпархіального управління висвячено у священство більше 50 пастирів. Відкрито три нових чоловічих монастирі. Перший - на честь ікони Божої Матері «Живоносне джерело» в урочищі Федорина в селі Масевичі Рокитнівського благочиння. Тут побудовано та освячено дерев'яну церкву та кам'яний храм. Другий монастир, Покровський, знаходиться в селі Хотинь Березнівського благочиння. В обителі розписано церкву та зведено будинок для ченців; планується побудова двоповерхового корпусу. Третій чоловічий монастир, також Покровський, в селі Великі Цепцевичі Володимирецького благочиння нараховує вже 10 насельників.

В єпархії діють дві жіночі обителі. Перша - на честь Iверської ікони Божої Матері в урочищі Юзефін села Глинне Рокитнівського благочиння. Тут 15 сестер живуть за суворим уставом. Відвідуваність монастиря невелика, а тому насельниці харчуються лише за рахунок своєї праці. Друга обитель - на честь Волинської ікони Божої Матері в селі Серники Зарічненського благочиння, де немає сестри, старшої 30 років. Насельниці обробляють кілька гектарів землі, будують прекрасний господарський комплекс.   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com